سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

افتتاح بیش از 25 طرح فنی وعمرانی در استان البرز - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح بیش از 25 طرح فنی وعمرانی در استان البرز

افتتاح بیش از 25 طرح فنی وعمرانی در استان البرز

 

معاون امور استان های رسانه ملی در مراسم افتتاح بیش از 25 طرح فنی و عمرانی مرکز البرز از صدا و سیمای استان البرز به لحاظ کارهای کمی و کیفی از ابتدای تأسیس تاکنون قدردانی کرد .

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دكتر علي دارابي گفت: نقش صدا و سيما در ايجاد يك جامعه هويتي و يكپارچه كردن فرهنگ هاي مختلف بسيار مهم است.

معاون امور استان هاي رسانه ملي همچنين با بيان اينكه استان البرز خواستگاه بزرگان بسياري است بر ساخت سريال آيت الله طالقاني تأكيد ويژه كرد و گفت: با اختصاص بودجه خاص اميدواريم مركز البرز بتواند از اين سريال در چهلمين سال تولد انقلاب رونمايي كند . دكتر دارابي با تأكيد بر افزايش ساعت پخش در شبكه البرز و 24 ساعته شدن پخش برنامه در اين شبكه در آينده نزديك گفت: بايد با تدبير و استراتژي خودمان مخاطبان فعلي را حفظ و مخاطب هاي ديگر را جذب كنيم تا بتوانيم بر شبكه هاي اجتماعي غلبه كنيم.

  وي پوشش صددرصدي تلويزيون در استان را تا 3 ماه آينده خواستار شد و گفت: بايد با اهتمام و برنامه ريزي،به زودي شاهد برگزاري جشن صد درصدي پوشش استاني باشيم.

وي همچنين جذب منابع در استان را بسيار جدي دانست و گفت استان البرز با استعدادها و ظرفيت هاي زيادي كه دارد كه بايد با توجه به منابع و بودجه محدود استان كمبودها را پوشش دهد .

در اين نشست علي رامك مديركل صدا و سيماي مركز البرز با اشاره به بيش از 25 طرح فني و عمراني كه افتتاح شد افزود: اين طرح ها با بيش از 3 ميليارد ريال اعتبار راه اندازي شده اند.

مهمترين اين طرحها شامل راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه كندر از توابع شهرستان كرج ، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه تكه سپه سالار از توابع شهرستان كرج، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه سياه بيشه از توابع شهرستان كرج، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه شهرستانك از توابع شهرستان كرج ، راه اندازي فرستنده راديوي اف ام (شبكه هاي سراسري، استاني ، پيام و معارف) ايستگاه گرمدره از توابع شهرستان كرج ، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه ديزان و راديو اف ام شبكه هاي (جوان ، پيام، قرآن ، ورزش ، معارف و استاني ) ايستگاه گردنه از توابع شهرستان طالقان ، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه حسن جون از توابع شهرستان طالقان، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه هشان از توابع شهرستان طالقان، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه برغان از توابع شهرستان ساوجبلاغ ، راه اندازي شبكه هاي ديجيتال ايستگاه اغشت از توابع شهرستان ساوجبلاغ ، راه اندازي مركز تلفن سانترال آوا به ظرفيت 200 شماره با قابليت افزايش به 1000 شماره ، راه اندازي لينك فيبر نوري و سيستم تصويري مركز مونيتورينگ دوربين هاي شهري شهرداري كرج و راه اندازي لينك فيبر نوري در نقاط مختلف شهرستان كرج(استانداري، مصلي ، پارك چمران و كاروان سراي شاه عباسي ) هستند .

علي رامك در ادامه افزود با وجود تازه تاسيس بود استان البرز در سال 94 و 95 تعهدات مركز به سازمان صد درصد محقق شده است . وي با اشاره به اينكه سياست مركز البرز توجه به كل استان بوده است افزود تلاش شده است در تمام زمينه ها كل استان البرز تحت پوشش صدا و سيما قرار بگيرد و هم اكنون در بيشتر مناطق استاني دفتر خبري افتتاح شده است .

وي همچنين از برنامه ريزي براي توليد چند تله فيلم و ساخت مستند جلال ال احمد خبر داد و گفت: در زمينه اقتصاد مقاومتي نيز دو مستند فاخر ساخته شده است . وي با اشاره به وجود 83 ايستگاه فرستنده راديو و تلويزيوني در اين استان گفت 20 ايستگاه ديجيتال هستند و باقي آنالوگ كه با مساعدت استان تلاش ميكنيم باقي اين ايستگاهها نيز به ديجيتال تبديل شود .

علي رامك افزود: با افتتاح اين طرح ها 34 هزار نفر در استان از شبكه هاي ديجيتال بهره مند خواهند شد . همچنين در ادامه اين ديدار يك روزه دكتر دارابي به همراه هيأت همراه به ديدار خانواده سردار شهيد رضا ايزديار از شهداي مدافع حرم استان رفت و با اهداي لوح با خانواده اين شهيد گرانقدر ديدار و گفتگو كرد .