جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح دهمین سامانه پخش دیجیتال استان زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح دهمین سامانه پخش دیجیتال استان زنجان

با حضور مسئولان استانی دهمین فرستنده دیجیتال استان در ایستگاه گوگجه ییلاق به دست پر برکت پدر شهيد بيگدلي مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان در این مراسم گفت: با افتتاح این فرستنده پرقدرت، که با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال تجهیز و به بهره برداری رسید ساکنان مناطق وسیعی از این شهرستان که بیش از 15 هزار نفر می باشند تحت پوشش برنامه های 20 شبکه دیجیتال تلویزیونی و 21 شبکه رادیویی قرار می گیرند.

مرتضی صفری افزود: از شهرهاي استان فقط شهر حلب فاقد سامانه پخش دیجیتال است که در آینده نزدیک مردم این شهر نیز شاهد راه اندازی این سامانه خواهند بود.

وی اضافه کرد: میزان پوشش شبکه های دیجیتال صدا و سیما در استان زنجان از متوسط کشوری بالاتر بوده و هم اکنون 88 درصد از استان زنجان تحت پوشش امواج فرستنده های دیجیتال قرار دارند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس هم با اشاره به تحقق مطالبه عمومی مردم حوزه انتخابیه خود گفت: مدیرکل مرکز زنجان قولی در خصوص افتتاح این سامانه در سالجاری نداده بود با این حال امروز با تلاش شبانه روزی مدیریت و کارکنان مرکز زنجان شاهد افتتاح این سامانه هستیم که جای تشکر فراوانی دارد.

در جلسه ای که با حضور مسئولین شهرستان خدابنده در دفتر امام جمعه قیدار برگزار شد، مدیرکل مرکز با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: از محورهای مورد انتظار معظم له، مبحث مدیریت جهادی و ارائه خدمت به مردم است که باید بیش از پیش مورد توجه مدیران و مسئولین قرار گیرد.

صفری تکمیل پروژه های فنی و توسعه ای سازمان صدا و سیما را با وجود تنگناهای مالی از مصادیق منویات رهبرمعظم انقلاب دانست و افزود: باید با همکاری و تعامل باقی مانده مناطق فاقد پوشش استان که 12 درصد است در اسرع وقت تحت پوشش سامانه دیجیتال قرار بگیرد.

حجه الاسلام طالبی - امام جمعه قیدار - هم امکان دریافت این شبکه ها را با کیفیت بالا خواسته اصلی مردم منطقه دانست که با تلاش شبانه روزی مدیرکل و کارکنان مرکز محقق و باعث شادی مردم منطقه بزینه رود دانست.

وی رسانه ملی را بزرگترین دستگاه فرهنگی کشور دانست که با پخش برنامه های مختلف، علاوه بر اغناء نیازهای معنوی و دینی مخاطبان، نشاط و امید را در کشور متجلی کرده است. وي از اين اقدام ارزشمند صدا و سيما تقدير و تشکر کرد.

alt

alt