جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح دوفرستنده دیجیتال در استان کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح دوفرستنده دیجیتال در استان کرمان

افتتاح دوفرستنده دیجیتال در استان کرمان

 

با افتتاح دوفرستنده دیجیتال در بافت، پوشش دیجیتال برنامه های صدا وسیما در استان کرمان به بیش از 94 در صد رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کرمان ، سامانه های فرستنده دیجیتال در مناطق  کیسکان و گوغر از توابع شهرستان بافت با حضور مدیرکل مرکز کرمان، امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار، مسولان شهرستان و خانواده های معزز و معظم شهدا افتتاح شد.

دکتر علیرمضانی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان در سفر به بافت از افتتاح دو فرستنده رادیو و تلویزیونی دیجیتال در روستاهای کیسکان و گوغر شهرستان بافت خبر داد و افزود : این طرح با بیش از 4 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است  . مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان  با اشاره به اینکه در سایر نقاط شهرستان بافت به ویژه در بخش ها و مناطق روستایی نیز فرستنده های رادیو و تلویزیونی در آینده نزدیک راه اندازی می شود گفت: با تامین به موقع اعتبارات مورد نیاز و همکاری مسئولان شهرستانهای مربوطه این مهم کامل خواهد شد .

دکتر علیر مضانی در ادامه سفر به شهرستان بافت از منطقه گردشگری و غار جفریز دراین  شهرستان بازدید کرد  .در این بازدید که با همراهایی مسوولان شهرستانی و استانی صورت گرفت بر توجه به توان گردشگری به عنوان یکی از ابزارهای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید شد . همچنین دکتر علیرمضانی یکی از مهمترین برنامه های شبکه کرمان را معرفی توانمندی ها و جاذبه های استان ذکر کرد و افزود: رونق گردشگری در مناطق مختلف استان کمک قابل توجهی  به بومی کردن اقتصاد و تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب و عملی شدن اقتصاد مقاومتی می کند.

دکتر علیر مضانی همچنین در جلسه شورای اداری شهرستان بافت با اشاره به اهمیت نقش سواد رسانه ای در جامعه امروز  گفت :در حال حاضر 275 شبکه معاند ایجاد شده که هدفشان تاثیر گزاری بر بنیاد خانواده هاست .حجت الاسلام مهدی زاده امام جمعه بافت نیز در این جلسه از نقش صدا و سیما در مقابله با جنگ نرم دشمن و همچنین از پخش عزاداری های مردم در تاسوعا و عاشورای حسینی قدردانی کرد .

در این جلسه فرماندار بافت هم از صدا وسیمای مرکز کرمان برای راه اندازی این دو سامانه در مناطق کیسکان و گوغر بافت قدردانی کرد .بختیاری نماینده مردم سه شهرستان بافت ، رابر و ارزوئیه نیز ابراز امیدواری کرد که در شهرستان های رابر و ارزوئیه نیز مردم از شبکه های دیجیتال بهره مند شوند .وی همچنین خواستار معرفی ظرفیت های شهرستان بافت از صدا وسیمای مرکز کرمان شد .