سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

افتتاح رسمی ایستگاه دیجیتال شهرستان مراوه تپه - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح رسمی ایستگاه دیجیتال شهرستان مراوه تپه

طی مراسمی با حضور استاندار و  مدیرکل صدا و سیمای استان گلستان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان مراوه تپه ایستگاه متوسط قدرت فرستنده تلویزیونی و رادیویی دیجیتال شهرستان مراوه تپه به طور رسمی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکزگلستان، استاندار در آیین افتتاح این سامانه افزود: مردم این شهرستان همواره در صحنه های مختلف تاریخی، حماسی، ملی، دینی، مذهبی، اجتماعی، سیاسی و دوران دفاع مقدس حضور فعال داشته و این حضور، استحکام پایه های نظام جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشته است.

صادقلو در ادامه اظهار داشت: در دولت تدبير و اميد قصد داريم به شهرهاي مرزي و كمتر توسعه يافته توجه ويژه اي داشته باشيم و مشكلات موجود در اين شهرستان دغدغه ما نيز هست و ما بايد بتوانيم از اين فرصت خدمتگذاري استفاده كنيم و به رفع مشكلات منطقه بپردازيم.

وي در این آئین با تشکر از تلاش و پی گیری های مدیرکل صدا و سیما برای بهره برداری از سامانه پخش دیجیتال در شهرستان های مختلف که مطالبه جدی مردم و مسئولان استان است؛ برای تأمین اعتبارات استانی راه اندازی این سامانه در سایر نقاط استان قول مساعد داد.

آخوند غراوی امام جمعه شهرستان مراوه تپه نیز افتتاح سامانه دیجیتالی فرستنده های رادیویی و تلویزیونی را از درخواست‌های مردم شهرستان برشمرد و گفت: این مهم با تلاش های مسئولان صدا و سیمای مرکز و برخی از خیران تحقق یافت.

 تاجی فرماندار شهرستان مراوه تپه نیز با بیان اینکه تلاش های زیادی برای تاسیس این سامانه صورت گرفته گفت: بخش فرهنگ بخشی حساس و مهم است که همه مردم و مسئولین باید برای توسعه آن تلاش کنند.

در ادامه این مراسم مدیرکل صدا و سیمای مرکز گلستان اظهار داشت: پس از ایستگاه های متوسط قدرت گرگان، علی آباد، آق امام و رامیان، مراوه تپه پنجمین شهرستان استان است که با راه اندازی این سامانه، امکان دریافت 20 شبکه تلویزیونی و 22 شبکه رادیویی برای ساکنان و توابع این شهرستان فراهم شده است.

عبدالحسینی در ادامه افزود: توسعه سامانه های دیجیتال از برنامه های مهمی است که صدا و سیمای مرکز علاوه بر مشکلات و گستردگی استان به جد آن را دنبال می کند.

وی  با بیان اینکه صدا و سیمای استان آنچه را که انجام داد وظیفه ذاتی خود می داند گفت: سیاست رسانه ملی بهره مندی شهروندان از برنامه های صدا و سیما است.

مدیر کل صدا و سیما در پایان گفت:این ایستگاه با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان راه‌اندازی شده و با راه اندازی این ایستگاه چیزی حدود 90 درصد جمعیت استان گلستان از فرستندههای دیجیتال برخوردار می شوند.


alt

alt