سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح سامانه تلویزیونی دیجیتال زیارتعلی رودخانه رودان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه تلویزیونی دیجیتال زیارتعلی رودخانه رودان

نخستین فرستنده دیجیتال بخش های استان هرمزگان در بخش رودخانه شهرستان رودان به بهره برداری رسید.

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس در مراسم بهره برداری از این سامانه گفت: با راه اندازی این فرستنده همه روستاهای بالای 20 خانوار از پوشش فرستنده دیجیتالی بهره مند می شوند .

کمالی افزود : برای راه اندازی سامانه دیجیتالی بخش رودخانه 500 میلیون تومان از اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است . وی گفت : ایستگاه متوسط قدرت شهر زیارتعلی نخستین بخش مستقلی است که سامانه دیجیتالی در آن راه اندازی شده است. با بهره برداری از این سامانه مستقل 83 و شش دهم درصد از این روستاها از پوشش شبکه برخوردار می شوند .

مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس افزود: با بهره برداری از این سامانه در بخش رودخانه علاوه بر زیارتعلی ، روستاهای مسافر آباد ، رودخانه بر با بیش از 13 هزار نفر جمعیت از 20 شبکه تلوزیونی دیجیتالی با کیفیت بالا و 18 برنامه رادیویی بهره مند می شوند .

کمالی گفت : با بهره برداری از این سامانه دیجیتالی به تدریج و طبق سیاست سازمان صدا و سیما 8 برنامه شبکه آنالوگ حذف می شود .وی افزود : همزمان با راه اندازی فرستنده دیجیتالی در بخش رودخانه 2 برنامه آنالوگ کانال 4 و شبکه آموزش از سیستم آنالوگ حذف شده است. مدیر کل صدا و سیمای خلیج فارس گفت : با بهره برداری از این سامانه، پوشش دیجیتالی در استان هرمزگان به بیش از 83 درصد رسیده است. کمالی پیش بینی کرد با حمایت های دولت تا پایان امسال پوشش دیجیتالی در استان هرمزگان به بیش از 90 درصد برسد .

وی افزود: تا پایان سال 95 پوشش دیجیتالی در هرمزگان به 100 درصد می رسد .

مشاور عالی استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت : صدا و سیما از تأثیرگذارترین سازمان ها و نهادها در حوزه فرهنگی است که می تواند فرهنگ جامعه را تقویت کند.

حقیری زاده افزود: امیدواریم دولت در این زمینه بودجه هایی را اختصاص دهد تا شاهد راه اندازی سامانه فرستنده دیجیتالی در استان هرمزگان باشیم و پوشش 83 درصدی فرستنده دیجیتالی در استان به 100 درصد برسد.

بخش رودخانه با بیش از 19 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری مرکز شهرستان رودان واقع است .

alt

alt