سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۶ مهر ۱۴۰۰

افتتاح سامانه دیجیتال بر فراز ارتفاعات بلوران - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه دیجیتال بر فراز ارتفاعات بلوران

 با راه اندازی سامانه دیجیتال برفراز کوه های سر به فلک کشیده و صعب العبور بلوران، مردم مراکز بخش های گراب و کوهنانی از توابع شهرستان کوهدشت نیز تصاویر دیجیتال را دریافت کردند.

 به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان در آستانه ی عید سعید قربان و با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان از جمله الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون قضایی مجلس، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه، حمزه پور فرماندار شهرستان کوهدشت و مهندس قبادیان مدیر عامل شرکت مخابرات استان لرستان و جمع زیادی از اهالی این دو بخش که با وسایل نقلیه شخصی خود را به محل افتتاح این سامانه در ارتفاعات بلوران رسانده بودند، این سامانه به بهره برداری رسید. همکاران واحد فرستنده های تلویزیونی، روابط عمومی و امور رفاهی روز سه شنبه بیست و سوم مهر ماه خود را به محل ارتفاعات رسانده بودند و طی پنج ساعت مراحل آماده سازی و آزمایش فرستنده دیجیتال و آیین راه  اندازی را انجام داده و شرایط میزبانی مهمانان را به خوبی فراهم آوردند.

بر اساس همین گزارش راس ساعت 10 صبح روز بیست و سوم مهر ماه و بعد از صرف یک صبحانه کاری و پذیرایی از جمعیت حاضر روبان راه اندازی این سامانه به دست ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت قیچی و پخش دیجیتال در مراکز بخش های گراب و کوهنانی آغاز شد .

alt

فتاح کمری مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان در این آیین به روند توسعه سامانه دیجیتال در مناطق مختلف استان لرستان اشاره کرد و افزود: به فضل الهی و به کمک مسئولان رسانه ملی و مسئولان استانی، لرستان با ضریب نفوذ حد اقل 82 درصد پخش دیجیتال یکی از استان های پیشروی کشور در این زمینه است .

وی اعتبار هزینه شده برای راه اندازی سامانه ی دیجیتال در بخش های گراب و کوهنانی را سه میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با این سامانه بیش از 25000 نفر دیگر از جمعیت استان تحت پوشش قرار می گیرد که به این ترتیب از کل جمعیت 1750000 نفری لرستان، جمعیتی بالغ بر 1500000 نفر تحت پوشش قرار گرفته است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان راه اندازی این سامانه در بخش هایی مانند رومشکان و بیرانشهر را نیز از اولویت های بعدی صدا و سیما دانست و افزود: با کمک همیشگی مسئولان استان از جمله نمایندگان و استاندار محترم و حمایت کما فی سابق مسئولان رسانه ملی در آینده ی نزدیک در این بخش ها نیز شاهد این رویداد فرهنگی خواهیم بود .

ملکشاهی نماینده مردم شهرستان کوهدشت نیز در این آیین ضمن قدردانی ویژه از مدیران و همکاران صدا و سیمای مرکز لرستان، گام های رسانه ملی و رسانه استانی در مسیر توسعه صنعت دیجیتال در رادیو و تلویزیونی کشور را در خور تامل و تحسین توصیف کرد و افزود: امروز اقشار مختلف مردم مخصوصا در استان لرستان بخوبی با برنامه های جذاب و فاخر رسانه ملی و رسانه استانی در ارتباط بوده و از این برنامه ها بهره مند می شوند که همین برقراری ارتباط و بهره مندی راه را بر تهاجم همه جانبه فرهنگی از طریق رسانه های معاند ماهواره ای بسته است.

 حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه شهرستان کوهدشت نیز طی سخنان کوتاهی ضمن ارزشمند دانستن این حرکت بزرگ رسانه ای توسط همکاران صدا و سیما یادآور شد: صدا و سیما امروز با تولید برنامه های موثر فرهنگی و دینی و با ترویج روحیه معنویت در جامعه به تنهایی در برابر هجمه ی شدید رسانه های غرب قد علم کرده و به فضل الهی پیروز میدان بوده است .

در پایان این آیین مردمی که خود را برای این مراسم به فراز ارتفاعات رسانده بودند در کنار مسئولان و همکاران صدا و سیما عکس یادگاری گرفته و مراتب رضایت و شادی خود را اینگونه نشان می دادند.

alt