جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز گلستان

سامانه دیجیتال صدا و سیمای مرکز گلستان با حضور حجت السلام و المسلمین سید رمضان موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان، آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه مردم گرگان، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، جمشیدی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیران و همکاران مرکز افتتاح شد.

قائم مقام رئیس سازمان در این مراسم در خصوص سامانه دیجیتال گفت: این سامانه پیشرفته ترین سامانه در حوزه تلویزیون دیجیتال در جهان است که سیگنال رسانی در تمام مراحل آن از طریق فیبر نوری صورت می گیرد.

حجت السلام والمسلمین سیدرمضان موسوی مقدم در خصوص راه اندازی این سامانه در استان و کشور گفت: راه اندازی سامانه دیجیتال مرکز را نتیجه خدمت صادقانه مسئولین نظام خواند و آن را مایه افتخار و مباهات دانست.

قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما مهمترین مزیت سازمان صداوسیما را شبکه های استانی و توان تولید برنامه در این شبکه ها دانست. بسیاری از مشکلات معضلات استانی را می توان در شبکه های استانی بدلیل شناخت این شبکه ها از شرایط اقلیمی ، منطقه ای ، قومی و زبانی در مرکز استان با ساخت برنامه های متنوع حل کرد.

حجت السلام والمسلمین سیدرمضان موسوی مقدم با بیان جایگاه و اهمیت سریال های طنز اضافه کرد: اگر همین سریال ها توسط بازیگران و عوامل استانی تولید شود و تمام مسایل مربوط به آن اقلیم از جمله زبان و موسیقی در نظر گرفته شود طبیعی است پذیرش و مقبولیت آن اثر میان مخاطبان افزایش می یابد.

قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما با تأکید بر این نکته که تمامی هنر فقط در تهران نهفته نیست افزود : تراز مراکز به جایی رسیده که می توانند با شبکه های ملی رقابت کنند اما این مهم با فراهم کردن امکانات و پشتیبانی مالی سرعت بیشتری می گیرد.

قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما به تمرکز زدایی و واگذاری امور به استان ها اشاره کرد و افزود: مراکز استان ها امروز توانمند شده اند و می توانند به صورت مستقل عمل کنند و پشتیبان خوبی برای تهران باشند تا هر موضوع کوچک منطقه ای به کل کشور سرایت نکند و موضوع آن منطقه در خود منطقه حل و فصل شود.

 alt

 alt

وی درپایان تصریح کرد:  راه اندازی سامانه دیجیتالی مراکز استان ها و افتتاح شبکه های جدید را یکی از راه های بسیار موثر برای مقابله با جنگ روانی دشمنان دانست.

مدیر کل صدا و سیما ی گلستان گفت: با افتتاح سامانه تلویزیون دیجیتال حدود  85 درصد استان، قابلیت دریافت تصاویر دیجیتال را خواهند داشت و تعداد شبکه‌های قابل دریافت در استان به 20 شبکه تلویزیونی و 17  شبکه رادیویی اف‌ام افزایش یافت.

با راه‌اندازی پخش دیجیتال زمینی در ایستگاه نصرت آباد علی آباد کتول و آق امام آزاد شهر، مردم شریف و ولایت مدار شرق استان  تحت پوشش شبکه‌های اول، دوم، سوم، چهارم، تهران، خبر، آموزش، قرآن ،Press TV، العالم، I Film، جام‌جم 1، مستند، شما، بازار، نمایش،استانی و ... قرار گرفتند.

وی افزود: با افتتاح این سامانه  در شرق گلستان،  شهرستا نهای علی آبادکتول، فاضل آباد، خان ببین، دلند، آزادشهر، نوده خاندوز، گنبد، کلاله، مینودشت و بخش هایی از گالیکش تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت واحدهای مختلف صدا و سیمای مرکز استان گفت: اکنون در زمینه مقابله با تبلیغات ماهواره ای شبکه های معاند با نظام اسلامی، ابتکار عمل در دست برنامه سازان و نیروهای خلاق و متعهد مرکز استان است.

مقدسی در ادامه سخنانش با تشکر از توجه و تلاش همکاران سازمان، راه اندازی سامانه دیجیتال را از افتخارات و برکات انقلاب اسلامی دانست و افزود: عمق بخشیدن به آگاهیهای دینی و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی با رویکرد توجه به سنتهای بومی و محلی از مهمترین اولویت کاری صدا و سیمای مرکز می باشد.

همچنین در پایان این مراسم مرکز سیگنال رسانی زمینی دیجیتال (STM1) صدا و سیمای گلستان با حضور موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما با هدف ایجاد بستر مناسب جهت دریافت TS های سراسری شبکه های اینترانت سازمان برقراری ارتباط زنده ی تصویری با شبکه های سراسری و سیگنال رسانی شبکه استانی به آپ لینک مازندران، تهران و همچنین سیگنال رسانی به فرستنده های تلویزیونی و رادیویی استان افتتاح شد.