سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح سامانه دیجیتال و استودیوی تلویزیونی در غرب مازندران - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه دیجیتال و استودیوی تلویزیونی در غرب مازندران

افتتاح سامانه دیجیتال و استودیوی تلویزیونی در غرب مازندران

افتتاح سامانه دیجیتال و استودیوی تلویزیونی در غرب مازندران

 با حضور معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما، سامانه دیجیتال 20 شبکه تلویزیونی و 13 شبکه رادیویی در مناطق پول، لارما، مرگاب، ایول، شانه تراش و اومال و همچنین استودیوی تلویزیونی غرب مازندران و سیستم سیگنال رسانی stm1 شهرستان چالوس افتتاح شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در این مراسم ، فراگیر شدن شبکه استانی در سطح استان را یکی از مأموریت های مهم شبکه استانی دانست و افزود: در استان مازندران به عنوان یک اقلیم در کشور باید زیر ساخت های فنی رسانه ای در آن به احسن وجه انجام پذیرد.

وی میانگین پوشش سامانه دیجیتال در نقاط کور را بالای 85 درصد اعلام  نمود که این میزان تا پایان سال 94 به  95 درصد خواهد رسید و مرکز مازندران با توجه به میانگین کل کشور دارای رتبه خوبی است.

وی ظرفیت های علمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی غرب استان را مثبت ارزیابی نمودند و افزودند: امیدواریم با افتتاح سامانه دیجیتال و استودیوی تلویزیونی در غرب استان این ظرفیت ها به شکل مطلوب معرفی و عرضه شود.

معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما در ادامه یادآور شدند: به برکت شبکه های استانی امروزه ظرفیت های فرهنگی استانها از جمله استان مازندران احیا شده و دوام و قوام پیدا نموده است که از جمله این موارد می توان به احیای زبان محلی مازندرانی اشاره نمود و امیدواریم به این ظرفیت ها در رسانه بیش از پیش پرداخته شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم افزود: خوشبختانه امروز شبکه های استانی دارای مخاطبان بین المللی بوده که مهمترین تقاضای هموطنان خارج از کشور استفاده از فرهنگ بومی و زبان محلی در برنامه های تولیدی می باشد که به عنوان سرمایه فرهنگی باعث عزت و افتخار هموطنان مقیم خارج از کشور محسوب می شود.

ایشان بازگشت به هویت و سرمایه های فرهنگی را باعث وحدت و امنیت ملی دانسته و خاطر نشان کرد: این سرمایه ها      می تواند ما را در برابر ناهنجاری های فرهنگی بیمه نماید.

وی انتقال سیگنال ها از غرب به مرکز استان را باعث استقلال رسانه ای کشور دانسته و افزودند: امروزه بحمدالله به سرعت سیستم STM1 در کشور فعال شده که باعث قطع نهایی به سیستم ماهواره ای و قطع وابستگی ماهواره ای به کشورهای خارجی می شود و این استقلال باعث افتخار، عزت و سرافرازی کشور شده و اهرم فشار را از دست دشمنان این مرزو بوم خارج نموده است.

مدیر کل صدا و سیمای مازندران نیز در این مراسم با نوید رسانه ای جدید در استان گفت:  افتتاح استودیوی تلویزیونی غرب استان آغاز فعالیت های جدی تر رسانه ای در غرب استان است. علی صادق مقدسی مواهب طبیعی، آداب و رسوم و فرهنگ غرب استان را به عنوان یکی از مزیت های رسانه استانی دانست و افزود: با راه اندازی سامانه دیجیتال با 20 شبکه تلویزیونی و 13 شبکه رادیویی و 6 ایستگاه دیجیتال در شهرهای ساری، نوشهر، تنکابن و نکا بیش از 30 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

وی افزود: اعتبار ریالی برای تکمیل و راه اندازی این پروژه ها بالغ بر 30 میلیارد ریال بوده است.