جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح سامانه دیجیتال پارس آباد مغان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه دیجیتال پارس آباد مغان

با افتتاح سامانه دیجیتال صدا و سیما در پارس آباد مغان، اين شهرستان مرزي رسما به جمع شهرهاي دريافت كننده ديجيتال ملي پيوست.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، سامانه دیجیتال صدا و سیمای پارس آباد مغان، با حضور اكبر نيكزاد استاندار و عبدالله مددي مدير كل صدا و سيماي استان اردبيل و حجت الاسلام حبيب برومند نماينده مردم شهرستان هاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی اين شهرستان مرزي افتتاح شد.

در آيين افتتاح اين سامانه، مدير كل صدا و سيماي اردبيل در سخناني توسعه فناوری‌های نوین و بهره‌مندی از فرستنده دیجیتال کشور را از الويت هاي مهم اين بخش دانست و اظهار داشت: با توجه به مرزي بودن پارس آباد مغان و نبود گيرنده هاي ديجيتال رسانه ملي كه باعث هجوم انواع شبكه هاي خارجي و ماهواره ای به اين منطقه شده بود بر آن شديم تا با نصب اين سامانه، در مقابله با هجمه هاي فرهنگي كه يكي از خواسته ها و ضروريات مردم اين منطقه مي باشد راه اندازي كنيم.

alt

وي اين رويداد مهم فرهنگي را گامي مهم در راستاي تقويت هويت فرهنگي و اجتماعي مردم اين خطه مرزي دانست و گفت: براي مقابله با آثار مخرب ماهواره در جامعه، راه اندازي سامانه ديجيتال پخش برنامه هاي صدا و سيما گامي مثبت براي خنثي کردن شبکه هاي ضد ديني و فرهنگي در شهرستان مرزي پارس آباد بود.

مددي ادامه داد: راه اندازی سامانه دیجیتالی مراکز شهرستانهاي مرزي و افتتاح شبکه های ملي یکی از راههای بسیار موثر برای مقابله با جنگ روانی و هجوم دشمنان است.

مدير كل صداوسيماي اردبيل افزود: ساكنان شهرستان مرزي پارس آباد از اين پس مي توانند 20 شبکه تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران را به صورت دیجیتال و با کیفیت عالی  دریافت كنند. وی همچنين از افتتاح آزمایشی سامانه دیجیتال رسانه ملي در شهرستان هاي بیله سوار و گرمی مغان خبر داد و گفت: اين دو شهرستان در حال حاضر مي توانند برنامه های 10 شبکه رسانه ملی را به صورت دیجیتال دريافت کنند كه در روزهاي آينده با تقويت اين سامانه، شاهد افزايش چشمگير شبكه هاي ديجيتال اين مناطق به 20 كانال تلويزيوني خواهيم بود.

در ادامه نماينده مردم شهرستان هاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از زحمات صدا و سیمای استان اردبيل در این مراسم، بهره‌مندی از سامانه دیجیتال را از نیازهای ضروری منطقه برای اطلاع‌رسانی مناسب به مردم از طریق رسانه ملی و مزایای شبکه‌های مختلف عنوان کرد.

وي گفت: این مرکز رویکرد مناسبی را در برنامه سازی در پیش گرفته است و راه‌اندازی سیستم دیجیتال در شهرهاي مرزي روند خوبی است که صداوسیما در حال انجام آن است و امیدوارم مسوولان استاني توجه ویژه‌ای به این ایستگاه داشته باشند. برومند نقش رسانه ملی را به عنوان تریبون نظام جمهوری اسلامی در ترویج فرهنگ غنی اسلامی بسیار مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد: اگر صدا و سیما به سمت برنامه سازی جذاب و جوان و عامه پسند پیش برود روند گرایش مردم به استفاده از تجهیزات ماهواره‌ای و شبکه‌های خارجي کمتر می‌شود. نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس از مساعدت‌های استاندار و مدیرکل صدا و سيماي استان اردبيل به خاطر توجه ویژه در راه‌اندازی این سیستم در پارس آباد مغان قدردانی کرد.