سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

افتتاح سامانه دیجیتال پرقدرت ایستگاه تلویزیونی نمک آبرود - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح سامانه دیجیتال پرقدرت ایستگاه تلویزیونی نمک آبرود


سامانه دیجیتال پرقدرت TS2 ایستگاه تلویزیونی نمک آبرود، با حضور استاندار مازندران، امام جمعه و فرماندار چالوس و برخی مسوولین استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز مازندران، با بهره برداری از فرستنده دیجیتال صدا و سیما در نمک آبرود با 10 میلیارد ریال هزینه امکان دریافت تصاویر 16 شبکه تلویزیونی در غرب مازندران فراهم شد .

استاندار مازندران در مراسم بهره برداری از فرستنده دیجیتال نمک آبرود در شهرستان چالوس با قدردانی از مدیر کل صدا و سیمای مرکز مازندران گفت: حمایت از توسعه پوشش کیفی شبکه های تلویزیونی و تبدیل فرستنده های آنالوگ به دیجیتال از اولویت های استانداری مازندران است .

طاهایی با بیان اینکه برخی مناطق کوهستانی و ارتفاعات استان برای دریافت امواج دیجیتال به تجهیزات بیشتر نیاز دارند تصریح کرد: فرمانداران شهرستانهای غرب استان از نوشهر تا رامسر موظفند در بودجه امسال اعتبار مناسبی برای توسعه فرستنده های صدا و سیما اختصاص دهند .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه اکنون 72 درصد مناطق استان از شبکه های دیجیتال بهره مند هستند افزود: استان مازندران پس از تهران دومین استان کشور است که بالاترین پوشش شبکه های دیجیتال را دارد .

حمیدی با بیان اینکه با بهره برداری از فرستنده دیجیتال نمک آبرود علاوه بر 16 شبکه تلویزیونی امکان دریافت 11 شبکه رادیویی نیز برای مردم فراهم شده است گفت: با توجه به فعالیت ضد فرهنگی و دینی صدها شبکه ماهواره ای فارسی زبان بر ضد کشورمان، توسعه شبکه های تلویزیونی و ارتقا کمی و کیفی برنامه ها از اولویتهای رسانه ملی است که برای تحقق آن دستگاههای اجرایی هم باید با صدا و سیما مشارکت کنند .

سید قدیر رضایی فرماندار چالوس نیز با قدردانی از صدا و سیما برای ایجاد فرستنده های دیجیتالی در غرب مازندران و تجهیز امکانات رادیو دریا گفت: بزودی استودیو خبر رادیو دریا نیز در چالوس به بهره برداری می رسد. صدا و سیمای مازندران تاکنون 7 فرستنده دیجیتال در مناطق نمک آبرود، سوردار، بهشهر و ساری راه اندازی کرده است .

alt

alt