جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح طرح های رادیویی و تلویزیونی در کیش - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های رادیویی و تلویزیونی در کیش

با افتتاح طرح های جدید ، شمار شبکه های تلویزیونی به 20 و شمار شبکه های رادیویی قابل دریافت در جزیره به 21 رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش طی مراسمی با حضور جناب آقای مهندس مونسان مدیر عامل محترم منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین آقای علیدادی امام جمعه محترم کیش، سید عبدالرضا کیا مدیر کل محترم صدا و سیمای کیش و جمعی از مدیران و مسئولان ارشد سازمان صدا و سیما و همچنین جزیره، طرح های جدید رادیویی و تلویزیونی با صرف مبلغ پنجاه میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

در این مراسم مهندس مونسان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پشتیبانی این سازمان را از صدا و سیما در توسعه این مرکز اعلام کرد و گفت: مصمم هستیم در همکاری های جدید، جزیره مرجانی کیش را بهتر از گذشته به مردم کشورمان و ملت های دیگر معرفی کنیم. وی افزود: امروزه عصر ارتباطات و اطلاعات بوده و دولت های جهان خیلی از سیاست های خود را در این قالب به جهان مخابره می کنند و انواع شبکه های ماهواره ای که در خدمت سیاست های استعماری جهان است بر روی کشور ما متمرکز شده اند. در عین حال  کشور ما علی رغم تمامی فشارها و تحریم ها در بحث ارتباطات بسیار قدرتمند عمل کرده و این مبحث جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است .

alt

وی افزود: در این بین رسالت صدا و سیما بسیار سنگین است و به تنهایی با این همه شبکه های استعماری مقابله می نماید و الحمدلله توانسته این وظیفه را به خوبی انجام داده که نمونه و شاهد آن نفوذ سیاست های معنوی جمهوری اسلامی ایران در حوزه منطقه ای و جهان است.

مهندس مونسان با اشاره به وضعیت جزیره گفت: جزیره کیش بواسطه محدودیت های فضا و ارتباطات کمتر با سرزمین اصلی ، مقولات فرهنگی و تفریحی جایگاه ویژه ای را برای پرکردن اوقات فراغت مردم دارد. صدا و سیمای مرکز کیش الحمدلله با تولید برنامه های متنوع بخش عمده ای از رسالت فرهنگی خود را در کیش ایفا کرده است و در جزیره و حاشیه آن مخاطبین بسیار زیادی داشته و گزارشات واصله حاکی از نفوذ خوب برنامه های رادیویی و تلویزیونی این مرکز در بین مردم است. مطمئنا" با راه اندازی پروژه های جدید توسعه بیشتری را در این مرکز شاهد خواهیم بود و امیدواریم به رونق و کیفیت بیشتر برنامه ها منجر گردد.

مدیر سازمان منطقه آزاد کیش بر تعامل سازنده این سازمان و صدا و سیمای مرکز کیش تاکید و ابراز امیدواری نمود که بر پایه این تعامل رونق و توسعه منطقه  و معرفی کیش به مردم ایران و جهان محقق گردد.

سید عبدالرضا کیا مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش در این مراسم با تبریک عید سعید غدیر خم گفت: امروز پنج فرستنده نسل جدید اف ام و پنج شبکه جدید رادیویی، لینک مایکروویو اس تی ام یک ایستگاه مرکز کیش به ایستگاه جناح مرکز هرمزگان، باشگاه خبرنگاران جوان و شش شبکه رادیویی دیجیتال طرح هایی هستند که در استانه عید غدیرخم به بهره برداری رسیدند. وی افزود: با بهره برداری از این طرح ها شمار شبکه های تلویزیونی به 20 و رادیویی به 21 شبکه افزایش یافته است. همچنین ارسال آسان برنامه های زنده از سیمای کیش به هر یک از شبکه های سراسری سیما امکان پذیر شده است.

وی با اشاره به نصب تجهیزات جدید گفت: کیفیت بالای دریافت برنامه های رادیویی و تلویزیونی از مزیت های دیگر این فرستنده های جدید است و با بهره برداری از این فرستنده ها، آخرین اقدامات برای دیجیتالی شدن صدا و سیمای مرکز کیش برداشته شد.

سید عبدالرضاکیا مدیرکل صداوسیمای کیش همچنین به افتتاح باشگاه خبرنگاران جوان اشاره کرد و گفت: این باشگاه، سی و چهارمین شعبه باشگاه خبرنگاران جوان در کشور محسوب می شود. استعداد یابی، جذب و آموزش نیروهای جوان و مستعد از اهداف تاسیس باشگاه خبرنگاران کیش می باشد. 

alt

در ادامه مراسم فرهنگ گودرزی مدیرکل فرستنده های تلویزیونی و اف ام صداوسیما گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی در شرایط تحریم توانسته است انواع فرستنده های تلویزیونی دیجیتال را با همکاری دانشگاه های کشور بسازد. متخصصان رسانه ملی با همکاری جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرطوسی توانسته اند از سال هشتادوسه تاکنون انواع فرستنده های کم قدرت ده و بیست وات، میان قدرت چهارصد وات و پر قدرت سه کیلو وات بسازند.

وی افزود: هم اینک تمامی ایستگاه های تلویزیونی کشور با این فرستنده داخلی در حال تجهیزشدن هستند. با نصب این تجهیزات پیشرفته، امکان دریافت همزمان ده ها شبکه تلویزیونی و رادیویی با استفاده از گیرنده های دیجیتال فراهم شده است.  متخصصان کشور تلاش می کنند پرقدرت ترین فرستنده تلویزیونی شش کیلو وات را هم بسازند و جمهوری اسلامی ایران از معدود کشورهای دنیا است که ساخت انواع فرستنده های تلویزیونی را بومی سازی کرده است.

گفتنی است 5 فرستنده نسل جدید fm ، 5 شبکه رادیویی جدید، لینک مایکروویو STM1  ایستگاه کیش به جناح، قرار گرفتن 6 شبکه رادیویی بر روی سامانه دیجیتال و باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای مرکز کیش در این روز افتتاح گردید.

alt

alt