سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

افتتاح طرح های رسانه ای خراسان رضوی با حضورموسوی مقدم - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های رسانه ای خراسان رضوی با حضورموسوی مقدم

 نخستین وب سایت جهانی با موضوع امام رضا (ع) به خط سیریلیک رادیو ازبکی برون مرزی خراسان رضوی با حضور قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم با اشاره به اقدام ارزشمند مدیریت و کارکنان رادیو ازبکی برون مرزی خراسان رضوی در طراحی جدید و بهره برداری از وب سایت جدید امام رضا (ع)، فضای مجازی را فرصت خوبی برای معرفی و شناخت بیشتر مخاطبین در سراسر جهان به خصوص مردم آسیای مرکزی با ابعاد گوناگون شخصیت نورانی امام رضا (ع) دانست.

 در این مراسم همچنین زیارتی مدیر رادیو ازبکی بخشهای مختلف این وب سایت را که با طراحی و مطالب جدید آماده شده است، معرفی کرد.

 این وب سایت  ویژه کشورهای  آسیای میانه طراحی شده است  و شامل احادیث رضوی ، طب الرضا (ع)، زیارت مجازی حرم مطهر امام هشتم (ع )و عتبات عالیات است . علاقمندان به مطالعه مطالب وب سایت امام رضا (ع) می توانند به آدرس http://uzbek.irib.ir/reza مراجعه نمایند.

alt

در ادامه حجت الاسلام  والمسلمین سید رمضان موسوی مقدم از مجموعه های در حال تولید انیمیشن آرزوهای گلنار و قصه های بهمن بازدید نمود. این دو مجموعه به ترتیب با موضوعات کودک وزندگی و شهید صیاد  شیرازی هر کدام در 13 قسمت 11 دقیقه ای در حال تولید است .

وی همچنین از مراحل ساخت  تله فیلم ترانه پاییزی دیدن کرد. ترانه پاییزی تله فیلم 90 دقیقه ای است که در آن 25 بازیگر استانی به ایفای نقش می پردازند. احترام به والدین و کمک به سالمندان موضوع این تله فیلم است . کارگردان این تله فیلم احمد شادکامی است. ایشان همچنین در جریان تولید تله فیلم زیبا که در مرحله تدوین است، به کارگردانی سروش محمدزاده قرار گرفت.

در پایان قائم مقام سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای مدیران صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی در مشهد گفت: دولت امسال 200 میلیارد تومان بودجه برای توسعه فیبر نوری در کشور در اختیار سازمان صدا و سیما قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم افزود: صدا و سیما باید به زودی در زمینه سیگنال رسانی ماهواره ای خود کفا شود و درصورت تخصیص این بودجه از طرف دولت، بخشی از آن برای توسعه فیبر نوری در استان خراسان رضوی هزینه می شود.

او با اشاره به اینکه هم اکنون سیگنال رسانی رسانه ای کشور از طریق ماهواره بین المللی اینتل ست انجام می شود، گفت: متخصصان ما با بهره گیری از فناوری پیشرفته فیبر نوری در کشور به زودی به این وابستگی پایان خواهند داد.

قائم مقام سازمان صدا و سیما با اشاره به گسترش شبکه های دیجیتالی به جای آنالوگ در سراسر کشور افزود: خوشبختانه بزودی سراسر استان خراسان رضوی از شبکه های دیجیتال بهره مند می شوند.

alt

alt