جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح طرح های عمرانی مرکز کرمان با حضور معاون امور استان ها - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های عمرانی مرکز کرمان با حضور معاون امور استان ها

با حضور معاون امور استان های سازمان صدا و سیما، 100 فرستنده تلویزیونی و اف ام در 4 شهرستان و 56 روستای استان کرمان، استودیو جدید پخش خبر و سالن جدید اجتماعات مرکز کرمان به بهره برداری رسید.

کیومرث طهماسبی در مراسم راه اندازی این فرستنده ها با اشاره به اینکه سطح پوشش بسیاری از شبکه های سراسری در استان کرمان در سطح مطلوب است، گفت: یکی از اولویت های رسانه ملی، افزایش پوشش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در مناطق کوهستانی و صعب العبور است و با توسعه سامانه پخش دیجیتال، سطح پوشش برنامه ها در آینده نزدیک به صد درصد نزدیک خواهد شد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان نیز گفت: برای نصب این تعداد فرستنده ده میلیارد ریال هزینه شده است و با راه اندازی آن ها سطح پوشش شبکه های اول، دوم، سوم، چهارم، قران، آموزش، شبکه استانی و رادیو ورزش در سطح استان افزایش یافته است. وی افزود: برای راه اندازی استودیو ی جدید پخش خبر و سالن اجتماعات مرکز نیز حدود شش میلیارد ریال هزینه شده است.

alt

حضور در شورای مدیران مرکز

معاون امور استان، درجمع مدیران صدا و سیمای مرکز کرمان گفت: ظرفیت های بومی و محلی استان های مختلف، قابلیت صدا و سیما در برنامه سازی و تولید محصولات فرهنگی را بالا برده است و رسانه ملی برای استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم، برنامه های گسترده ای دارد .

طهماسبی با اشاره به جنگ فرهنگی دشمنان برضد کشورمان افزود: فعالیت در حوزه فرهنگ و رسانه، یکی از نیازهای اصلی امروز جامعه است و مدیران و برنامه سازان مراکز استان ها، که به علت تسلط حرفه ای بر تمام حوزه های کاری رسانه، جزو برنامه سازان برتر محسوب می شوند، نقش مهمی در این دفاع و مجاهدت فرهنگی دارند .

معاون امور استان ها، با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز کرمان به رغم فضا و امکانات نسبتا محدود خود، کارنامه خوبی داشته است از برنامه سازان مرکز کرمان خواست به کم قانع نشده و برای کسب موفقیت های بیشتر، تلاش کنند زیرا مردم انتظار دارند هر روز شاهد محصولات فرهنگی بهتری باشند.

دراین نشست که مدیر شبکه سراسری "شما" هم حضور داشت، حجت الاسلام موسوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان، گزارشی را از روند فعالیت های رسانه استانی در سال های گذشته  ارائه کرد و با اشاره به افزایش برنامه های شبکه استانی سیما به 20 ساعت در روز گفت: معاونت صدای این مرکز آمادگی لازم را برای 24 ساعته کردن برنامه ها دارد که با تامین اعتبار این امر محقق می شود.

نشست با برنامه سازان مرکز

معاون امور استان ها گفت: کیفی سازی تولیدات مراکز استانی، از اولویت های کاری رسانه ملی در سال 91 است .

طهماسبی در جمع برنامه سازان صدا و سیمای مرکز کرمان، افزود: در سال 90 تمرکز اصلی این معاونت بر اثبات توانمندی برنامه سازان استانی در بهبود کمیت تولید و افزایش برنامه سازی در عین توجه به کیفیت بود که در این زمینه، مراکز به خوبی شایستگی خود را اثبات کردند .

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با تجلیل از زحمات برنامه سازان مراکز استان ها در تولید برنامه های متعدد و کمک به افزایش زمان پخش شبکه های استانی در سال 90 گفت: در سال جاری ، ضمن حفظ کمیت، تمرکز اصلی معاونت امور استان ها بر افزایش کیفیت تولیدات خواهد بود .

طهماسبی مهمترین عوامل مورد تاکید برای افزایش کیفیت تولیدات را دقت در جزئیات کار، توجه بیشتر به پژوهش، برنامه ریزیهای کاربردی تر، آموزش مستمر عوامل و توجه به نگارش دانست و گفت: باید درکنداکتور و زمان پخش برنامه ها هم دقت بیشتری صورت گیرد .

وی همچنین با اشاره به درخشش برنامه سازان کرمانی در سال گذشته گفت: افزایش کیفیت تولیدات مراکز استانی سبب شد امسال معاونت امور استان ها بتواند  200 اثر فاخر مستند و  "موسیقی تصویر" تولید مراکز را در قالب بسته های نگارستان و پیک آشنا به هنردوستان کشور تقدیم کند و این رویداد مهم، امسال با عرضه تولیدات فاخر استانی در زمینه انیمیشن و فیلم های تلویزیونی ادامه خواهد یافت .

حجت الاسلام موسوی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های این اداره کل در سال 90 بخصوص تولید 102 مستند، 109 انیمیشن و سه تله فیلم، گفت: برای ادامه روند این موفقیتها، در سال 91 هم برنامه ریزی کاملی صورت گرفته است و خط سیر فعالیت همه معاونت ها در سال جاری تعیین و تدوین شده است .

در این دیدار احمدی افزادی مدیر شبکه سراسری شما هم با اشاره به افزایش تدریجی سطح پوشش این شبکه در کشور از استقبال خوب مخاطبان از برنامه های این شبکه خبر داد و گفت :شبکه شما همکاری خود با برنامه سازان مرکز کرمان را افزایش خواهد داد. در این دیدار برنامه سازان کرمانی هم دیدگاه های خود را درباره ارتقای سطح کیفی تولیدات بخصوص با تاکید بر پژوهش و کاربردی تر شدن روند ارزیابی برنامه ها بیان کردند .

alt