جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح طرح های فنی در استان خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های فنی در استان خراسان رضوی

همزمان با ایام ا... دهه مبارک  فجر چندین پروژه فنی در صدا و سیمای خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد و هشتصد میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

در فاز اول توسعه تلویزیون دیجیتال در ایستگاه سربداران سبزوار، شهر سبزوار و حومه و از ایستگاه گدار شهرستان های تربت حیدریه و مه ولات و روستاهای زاوه، رشتخوار و بجستان از شبکه تلویزیونی دیجیتال بهره مند خواهند شد.

علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی در خصوص توسعه پوشش تلویزیونی دیجیتال در شهرستان های استان، گفت: با افتتاح این پروژه ها 70 درصد از استان تحت پوشش شبکه دیجیتال قرار خواهند گرفت. وی افزود: صدا و سیمای خراسان رضوی همچنین آمادگی دارد در صورت بستر سازی مناسب یعنی تأمین منابع مورد نیاز و اعتبارات کافی از ابتدای سال 92 بخش های دیگر استان را به شبکه تلویزیون دیجیتال مجهز کند.

وی گفت: سهم استان برای دیجیتالی کردن پخش برنامه های استان 6 میلیارد و 500 میلیون تومان است، که تاکنون فقط 300 میلیون تومان آن پرداخت شده و امید است با پرداخت اعتبارات لازم شهرهای قوچان، کاشمر و گناباد نیز به این سیستم مجهز شوند.

alt

مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی با اشاره به وجود 51 درصد هتل های کشور در مشهد، گفت: توقع ما این است که در این شهر مقدس با توجه به تحریم های گوناگون دشمنان که سبب خذف سیگنال رسانی و ارتباط های ماهواره ای شده، تمام هتل ها و مهمان پذیرهای استان با حضور زائران خارجی به این سیستم مجهز شوند.

 فریبرز ذوقی معاون فنی صدا و سیمای خراسان رضوی نیز از افزایش  قدرت فرستنده های رادیویی برون مرزی تایباد در کشورهای افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان خبر داد. گفتنی است این افزایش قدرت به توسعه  پوشش  برنامه های رایویی خراسان رضوی می انجامد .