سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

افتتاح طرح های فنی و عمرانی و رونمایی از تولیدات تلویزیونی و پژوهشی در مرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های فنی و عمرانی و رونمایی از تولیدات تلویزیونی و پژوهشی در مرکز زنجان

افتتاح طرح های فنی و عمرانی و رونمایی از تولیدات تلویزیونی و پژوهشی در مرکز زنجان

افتتاح طرح های فنی و عمرانی و رونمایی از تولیدات تلویزیونی و پژوهشی در مرکز زنجان

 مراسم افتتاح طرح های فنی، عمرانی و رونمایی از تولیدات تلویزیونی و پژوهشی مرکز زنجان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، قائم مقام معاونت فنی سازمان، ائمه جمعه برخي شهرستان ها، فرماندهان نظامی وانتظامی و دیگر مسئولین استان برگزار شد.

آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان طی سخنانی صداو سیما را عرصه هنر، آموزش و فرهنگ دانست وتصریح کرد: اجر اخروی کار برای شهداء قابل توصیف نیست و این عمل خیر در خصوص غواصان دلیری که در نهایت مظلومیت و گمنامی در پهنه آبهای خروشان جنوب به شهادت رسیدند نمود بیشتری دارد.

مدیرکل مرکز هم در آئین بهره برداری از این طرح ها ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت:یکی از محوریترین خواسته های مردم استان بهره مندی از شبکه های دیجیتال صداوسیماست و امروز با گذر از پخش آنالوگ و گسترش پخش دیجیتال و با بهره برداری از بسته سوم  فرستنده بایندر با توان400وات، 33درصد جمعیت استان شامل ساکنان شهر زنجان و مناطق مسکونی اطراف به چهار شبکه اچ دی دسترسی پیدا می کنند.

وی با اعلام اینکه برای اجرای مجموعه این طرح ها اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال هزینه شده اضافه کرد:با افتتاح فرستنده دیجیتال مناطق گویجه ییلاق و فرستنده های دیجیتال مناطق تهم و قره بوته پوشش دیجیتال شبکه های صداوسیما به 90درصد میرسد.

مدیرکل مرکزایجاد خط دوم فیبر نوری بین مرکز تا مخابرات استان را در راستاي پايداري سيگنالرساني دانسته و در خصوص رونمايي از تجهيزات جديد فني و توليدي مرکز عنوان کرد : هلی کم پیشرفته تصویربرداری  و تجهیزات دیجیتال تولید و پخش سیما مطابق آخرین استانداردهای فنی تهیه و از امروز در اختیار برنامه سازان قرار می گیرد.

وی از انجام 12پروژه تحقیقاتی توسط پژوهش مرکز در موضوعاتی مانند نقش غواصان زنجانی در عملیات های کربلا4 وکربلای8، شناسایی کارآفرینان برتر، روستاهای هدف گردشگری، زنجان شهر چهل مجتهد، معرفی شعذا آئینی استان و شیوه های پژوهش در برنامه سازی رادیویی، بعنوان پشتوانه و عقبه فکری توليد برنامه هاي فاخر نام برد.