جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح طرح های پژوهشی، فنی، رسانه ای مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح طرح های پژوهشی، فنی، رسانه ای مرکز خراسان رضوی

افتتاح طرح های پژوهشی، فنی، رسانه ای مرکز خراسان رضوی

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم در آئین رونمایی از آثار فاخر تلویزیونی و بخش زیارت شبکه استانی مرکز خراسان رضوی و همچنین آغاز بهره برداری از پروژه های فنی و خبر این مرکز گفت: دست یابی به استقلال رسانه ای در واقع دست یابی به استقلال اجتماعی – فرهنگی و مقدمه ای برای نیل به استقلال در تمامی شئونات است.

وی در این مراسم  که استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان لشگری واستانی وکارکنان صدا و سیمای مرکز حضور داشتند، نقش تکنولوژی رسانه و بهره مندی از فن آوری نوین در عرصه رسانه ها را در دنیای امروز بسیار حیاتی دانست و افزود: در شرایط امروز که بیگانگان با توسل به رسانه و بهره گیری از تکنولوژی در جهت انعکاس خبرهای هدایت شده، مدیریت شده و سراسر دسیسه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران فعالند ،خوشبختانه به برکت مجاهدت ها و انقلاب دانشمندان این مرز و بوم ،در حوزه تکنولوژی رسانه به استقلال نسبی دست یافته ایم. وی اذعان کرد به برکت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) و فرهنگ رضوی و همچنین تلاش بی وقفه مدیران ،شبکه خراسان رضوی امروز بر تارک همه شبکه های استانی می درخشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم که در مجتمع فرهنگی رضوان صدا و سیمای خراسان رضوی سخن می گفت با اشاره به اینکه دنیای امروز توسط چند خبرگزاری بزرگ آمریکایی و صهیونیستی هدایت می شود تأکید کرد در نظام جمهوری اسلامی ایران حقایق بر اساس داشته های فرهنگی خود و به گونه ای که هست منعکس می شود .در حالی که از این منظر بسیاری کشورها وابسته این خبرگزاری ها هستند که قطعاً در جهت تأمین منافع خود به تنظیم و انعکاس رویدادها سخن پراکنی می کنند.

معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی در بخشی دیگر از سخنانش، تولیدات انیمیشن را به لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته و رو به رشد عنوان و تصریح کرد سرعت ما در استقلال رسانه ای در این بخش با توجه به انجام زیر ساخت ها، با شتابی بیش از پیش ادامه خواهد یافت.

گفتنی است در این مراسم بخش زیارت شبکه سیمای استانی خراسان رضوی که هر روز از ساعت 10:30 تا 13:30 پخش می شود آغاز شد همچنین از 9 طرح پژوهشی و تحقیقاتی در سال 93، از 44 عنوان اثر فاخر در حوزه سیما نظیر فیلم سینمایی « ستاره شرق » ( زندگی فضل بن شاذان ) و فیلم « فرزانه » و همچنین افتتاح رسمی دفتر خبری کاشمر و از 45 اثر موسیقی رونمایی و استودیو خبر با فناوری و دکور جدید افتتاح شد.

با همت عوامل فنی تکمیل پروژه دیجیتال در شهرستان های مشهد، کاشمر، داورزن، بخش سرولایت، شهر بار، بخش صالح آباد، مزداوند، شهر طرقبه و روستاهای اطراف انجام شده که به این ترتیب 95 درصد از استان به طور قطعی تحت پوشش جمعیتی دیجیتال قرار گرفته، که از این حیث در بین تمامی مراکز استان ها، دارای رتبه نخست کشوری است.

حجت الاسلام والمسلمین نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز با اشاره به اینکه انقلاب به معنای دگرگونی دارای دو جنبه درونی و بیرونی است تاکید کرد:امام راحل به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی ، بینش ها وجوششهای درونی جامعه را سبب شدند و این بیداری ،سرآغاز انقلاب بیرونی در بستر جامعه شد.

رشیدیان استاندار خراسان رضوی در سخنانی به نقش برجسته صدا و سیما در نظام جمهوری اسلامی در روشنگری و پاسداشت ارزشهای دینی اشاره و تاکید کرد :در دنیای جنگ رسانه ها، ضرورت غنا بخشیدن به تولیدات صدا و سیما و بهره مندی از تمامی ظرفیت های استان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.