سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

افتتاح فرستنده تلویزیونی و اف ام و ده پروژه تلویزیون کابلی در خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح فرستنده تلویزیونی و اف ام و ده پروژه تلویزیون کابلی در خراسان شمالی


به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی همزمان با اعیاد شعبانیه با حضور معاون برنامه ریزی استاندار و مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی و مسئولان محلی فرستنده تلویزیونی و اف ام شبکه اترک شهر سنخواست و ده پروژه تلویزیون کابلی در خراسان شمالی به بهره برداری رسید.

قلی زاده معاون برنامه ریزی استانداری در مراسم بهره برداری این پروژه ها گفت: در دوره مدیریت جدید صدا و سیما شاهد افزایش پوشش شبکه های سیما و صدا سراسری و استانی می باشیم.

وی با تقدیر از تلاش های صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی افزود:سطح کیفی برنامه های استانی نسبت به قبل خیلی تغییر کرده است.

وی صدا و سیما را به عنوان رسانه اطلاع رسانی نظام عنوان و خاطر نشان کرد رویکرد توجه به دستاوردها و پتانسیل های شهرستانها و توجه به تمام نقاط استان در اخبار و برنامه ها ی رسانه وجود دارد که باید تقویت شود.

در ادامه این مراسم احمد مهدوی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی گفت: برای بهره برداری از فرستنده تلویزیونی و رادیویی اف ام شبکه اترک در شهر سنخواست اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال هزینه شده است .

وی افزود: از این اعتبار 700 میلیون ریال از اعتبارات سازمان صدا و سیما و 300 میلیون ریال از اعتبارات استانی می باشد .

وی خاطر نشان کرد با بهره برداری این فرستنده از این پس مردم شهر سنخواست و روستای خراشا می توانند از برنامه های شبکه اترک استفاده نمایند.

وی با اشاره به بهره برداری از ده پروژه تلویزیون کابلی در روستاها و شهرهای استان گفت: این ده پروژه شامل 4 پروژه در شهرستان فاروج در روستاهای قره جقه، محمد آباد، پیره و مردکانلو ، 5 پروژه در شهرستان اسفراین در روستاهای قوزه زن، نوشیروان علیا، نوشیروان، برستو و درپرچین و یک پروژه در شهرستان بجنورد  شامل روستای تش نفس می باشد .

مهدوی عنوان کرد برای بهره برداری از این پروژه ها اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است

وی با اشاره به بهره برداری مردم این روستاها از 5 شبکه تلویزیونی شامل 1، 2 ،3 ، اترک و خبر خاطر نشان کرد: از اعتبارات اختصاصی یک میلیارد ریال از اعتبارات ملی سازمان صدا و سیما و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است .

مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی تصریح کرد با بهره برداری این پروژه ها هزار و 285 نفر از شبکه های تلویزیونی صدا و سیما برخوردار شدند .

alt

alt