سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

افتتاح فرستنده دیجیتال اصلاندوز و روستاهای گرمی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح فرستنده دیجیتال اصلاندوز و روستاهای گرمی

فرستنده دیجیتال شهر اصلاندوز و روستای کردلر گرمی با حضور استاندار اردبیل، نماینده مردم شهرستان پارس آباد و بیله سوار  در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل و جمعی از مسئولان محلی شهرستان پارس آباد و اصلاندوز به بهره‌برداری رسید.

در مراسمی که به همین منظور در اصلاندوز برگزار شد، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار کرد: 330 میلیون تومان اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها صرف شده تا ساکنان مناطق مختلفی از شهرهای اصلاندوز و گرمی بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

عبدالله مددی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها پوشش استانی در بهره‌مندی از شبکه‌های دیجیتال از 76 درصد به 87 درصد رسید تا مردمان مرزنشین شمال استان بتوانند از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال که شامل 40 شبکه رادیویی و تلویزیونی است، استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای اجرای سامانه دیجیتال در اصلاندوز 180 میلیون تومان و در کردلر گرمی 150 میلیون تومان هزینه شده که تمامی این اقدامات به دست نیروهای پرتلاش فنی صدا و سیمای مرکز اردبیل به انجام رسیده است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل افزود: با توجه به مرزی بودن منطقه و امکان دریافت شبکه‌های برون مرزی تلاش بر این است تا با تقویت شبکه‌های داخلی ساکنان این مناطق بتوانند از برنامه‌های شبکه‌های ایرانی استفاده کنند.

مددی بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال آینده صد درصد جمعیت استان اردبیل را تحت پوشش طرح‌های مهم شبکه دیجیتال ببریم تا آنها بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

alt

alt