سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

افتتاح فرستنده دیجیتال بیناماران کوثر - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح فرستنده دیجیتال بیناماران کوثر

افتتاح فرستنده دیجیتال بیناماران کوثر

فرستنده دیجیتال روستای بیناماران شهرستان کوثر با حضور مسئولان محلی و مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، به گفته معاون فنی مرکز اردبیل با راه اندازی این فرستنده اهالی 15 روستای شهرستان کوثر به 18 کانال تلویزیونی و 20 کانال رادیویی بهره مند خواهند شد.

مصطفایی گفت: ایستگاه بیناماران دومین ایستگاه فرستنده دیجیتال است که برای راه اندازی آن از محل اعتبارات صدا و سیما یکصد و پنجاه میلیون تومان هزینه شده است.

در این مراسم علیپور فرماندار کوثر نیز با تشکر از تلاش مسئولان صدا و سیما در پوشش شبکه های تلویزیونی و رادیویی در منطقه گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مطالبات اهالی در زمینه آب، برق و گاز برآورده شده و در حال حاضر تنها خواشته آنان پوشش کیفی و کمی برنامه های صدا و سیماست.وی با اعلام اینکه در گذشته به دلیل کمبود اعتبارات مشارکتی در برنامه های توسعه ای صدا و سیما نداشته ایم قول مساعد داد از محل بودجه سال 95 در این زمینه کمک های خوبی در جهت افزایش و پوشش دیجیتال برنامه های صدا و سیما در شهرستان کوثر اختصاص دهیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز توجه به روستای پرجمعیت را از اولویت های دیجیتال سازی دانست و گفت: با عنایت به هدف گذاری دیجیتال سازی حداقل 25 ایستگاه در مناطق روستایی در سال 95، امیدواریم با اختصاص به موقع اعتبارات استانی بتوانیم این وظیفه را به انجام برسانیم.
مددی تصریح کرد: در صورت حمایت مسئولان استان می توانیم تا پایان سال 95 تعداد بیشتری از روستاهای مناطق محروم استان را زیر پوشش شبکه دیجیتال ببریم.

گفتنی است در حال حاضر 87 درصد جمعیت استان از پخش سیستم دیجیتال بهره مند هستند.