حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷

افتتاح فرستنده سوم ديجيتال و ايستگاه پر قدرت مدرس - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

افتتاح فرستنده سوم ديجيتال و ايستگاه پر قدرت مدرس

افتتاح فرستنده سوم ديجيتال و ايستگاه پر قدرت مدرس

 

در مراسمي با حضور معاون امور استان هاي صدا و سيما، استاندار خراسان رضوي و جمعي از مديران رسانه ملي، فرستنده سوم ديجيتال و ايستگاه پر قدرت مدرس در نيشابور و فيروزه خراسان رضوي افتتاح شد .
 به گزارش روابط عمومي امور استان ها، در اين مراسم دريافت شبكه ايران كالا كه به صورت آزمايشي راه اندازي شده در مشهد و شهرستان هاي چناران، تربت جام، فريمان، سرخس، تايباد و نيشابور آغاز شد.
دكتر دارابي در اين مراسم گفت: مهم ترين هدف از راه اندازي شبكه ايران كالا حمايت از توليدات داخلي و كارآفريني در كشور است و اين شبكه بخشي از خدمات خود را براي معرفي كالاهاي صنايع كوچك به صورت رايگان در اختيار صنعتگران و صاحبان صنايع قرار مي دهد.
معاون امور استان هاي سازمان صدا و سيما با اشاره به ويژگي هاي شهر مشهد و حضور ميليوني زائران امام رضا (ع) گفت: بايد فرهنگ تكريم زائران امام رضا (ع) بيش از پيش نهادينه شود.وي از راه اندازي رايو زيارت در بهار امسال نيز خبر داد و گفت: راه اندازي اين راديو ، ابزاري براي گسترش فرهنگ زيارت، مودت و دوستي، ترويج سبك درست زندگي ديني و نشان دادن دستاوردهاي انقلاب اسلامي خواهد بود.
دكتر دارابي هم چنين افزود: در حوزه توليد فيلم، سريال، انيميشن و مستند بايد نهضت تقويت فيلم نامه نويسي فعال شود و رسانه با ورود به موضوع آسيب هاي اجتماعي هم چون طلاق بايد با نشان دادن روح زيباي زندگي اين آسيب اجتماعي را تعديل نمايد.
دارابي درباره موضوع انتخابات نيز گفت : مشاركت گسترده مردم در انتخابات وظيفه مهم رسانه ملي و شبكه هاي استاني است اما آنچه كه در شبكه هاي استاني بيش از هر چيزي مهم است، ورود به انتخابات شوراهاست چرا كه مردم بايد به خوبي آگاه باشند كه معيارهاي انتخاب اصلح چيست.
استاندار خراسان رضوي نيز در اين مراسم گفت: در سالي كه مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام انتخاب شده بايد از همه ظرفيت هاي رسانه اي براي معرفي بهتر مشهد بهره گرفت بنابراين كمك به راه اندازي راديو زيارت جزو برنامه هاي استانداري است.