جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح قرارگاه رسانه‎ای اربعین در مرز بین‎المللی مهران - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح قرارگاه رسانه‎ای اربعین در مرز بین‎المللی مهران

افتتاح قرارگاه رسانه‎ای اربعین در مرز بین‎المللی مهران

 

قرارگاه رسانهای اربعین با حضور مدیر کل صداوسیمای مرکز ایلام، سردار یاری فرمانده انتظامی استان و جمعی از مسئولان استانی در مرز بینالمللی مهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام، بازوند مدیر کل صداوسیمای مرکز ایلام در آیین افتتاح قرارگاه رسانهای اربعین و بهرهبرداری درباره اپلیکیشن جامع اربعین گفت: برنامهسازان و گزارشگران صداوسیمای مرکز ایلام، بهصورت شبانهروزی آماده‌اند شور و شعور زوار حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را در کنگره عظیم اربعین حسینی در قالب برنامه‌های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی در مرز بینالمللی مهران، در شبکه‌های سراسری، استانی و بینالمللی به نمایش بگذارند.

بازوند با اشاره به راه اندازی استودیوهای صدا، سیما، خبر و همچنین استقرار دو واحد سیار در مرز بینالمللی مهران در ایام اربعین افزود: با افتتاح استودیوهای صدا، سیما و خبر، معاونتهای برنامهساز رسانه استانی مرکز ایلام از امروز حضور میلیونی شیعیان جهان و همچنین حضور مسئولان کشوری و لشکری به مرز مهران را، بهصورت زنده به تمام جهانیان منعکس میکنند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام همچنین در خصوص طراحی و ساخت اپلیکیشن اربعین که برای اولین بار در استان ایلام راه اندازی شده است گفت: همزمان با افتتاح قرارگاه رسانهای مرکز، از اپلیکیشن جامع اربعین که دارای مزایای قابل توجهی برای سهولت در انجام اطلاعرسانی به زائران حرم حسینی است، رونمایی شد.

بازوند اظهار داشت: اپلیکیشن جامع اربعین که با تلاش شرکت هزاره سوم زاگرس و همکاری صداوسیمای مرکز ایلام، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل طراحی شده است، دارای قابلیتهایی مانند آدرس اماکن زیارتی استان، پخش زنده شبکه‌های استانی، شبکه خبر و رادیو نما و راهنمای زائران محترم  و... است.

سردار یاری فرمانده نیروی انتظامی استان نیز در این مراسم با توجه تردد بیش از 70 درصدی زوار از مرز مهران گفت: امسال ما شاهد تردد بیشتر زوار ابا عبد الله الحسین در مرز مهران نسبت به سال گذشته هستیم و تمام تمهیدات لازم جهت تامین امنیت و آرامش زوار اربعین اندیشیده شده است.

وی با قدردانی از تلاش شبانهروزی مدیران و برنامهسازان صداوسیمای مرکز ایلام گفت: با برنامهریزی انجام شده و با کمک و همراهی صداوسیمای مرکز ایلام انشاءالله بتوانیم خدمات بهتری نسبت به سنوات گذشته به زائران عزیز ارائه دهیم.