جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح پروژه های فناوری رسانه مرکز فارس با حضور ضرغامی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح پروژه های فناوری رسانه مرکز فارس با حضور ضرغامی

با حضور مهندس ضرغامی رئیس سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران، دکتر علی عسکری معاون فناوری رسانه، آیت الله ایمانی نماینده ی ولی فقیه در فارس و امام جمعه ی شیراز و استاندار فارس 115 پروژه فناوری رسانه افتتاح شد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ورود به مرکز فارس ابتدا با حضور در یادمان شهدا به دوازده شهید سرافراز هشت سال دفاع مقدس ادای احترام و از نمایشگاه دفاع مقدس مرکز دیدن کرد. سپس از نزدیک با روند کار همکاران و پروژه های فنی و تولیدی  آشنا شد.

ایشان طی بازدید از کارهای تولیدی خبر، سیما و صدا نیز یک اجرای نمایشی با موضوع سبک زندگی را از رادیو فارس ملاحظه کرد و در ادامه با روند کار تولید انیمیشن و کارهای عروسکی سیما آشنا شد و یک نمونه از کار تولیدی انیمیشن و عروسکی را در صحنه به تماشا نشست و در ادامه، نمونه ای از کارهای واحد موسیقی مرکز فارس را شنید و متقاضی در اختیار قرار گرفتن کارهای موسیقی مرکز فارس شد.

در انتهای بازدید از پروژه های فنی و تولیدی در سالن شهید رکنی در جمع همکاران حاضر شد و به سخنرانی پرداخت.

alt

رئیس سازمان صدا وسیما مهمترین رسالت رسانه ی ملی را افزایش امید و نشاط در جامعه برشمرد و گفت: برای دستیابی به این هدف، رسانه ی ملی توسعه ی شبکه های دیجیتال و پخش برنامه های متنوع رادیویی و تلویزیونی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی در مراسم افتتاح پروژه های فنی مرکز فارس در شیراز با اشاره به لزوم صرفه جویی و بهره برداری از حداکثر ظرفیت ها و منابع افزود: راه اندازی شبکه های دیجیتال که با صرف کمترین هزینه انجام می شود رضایتمندی مخاطبان را به دنبال  داشته است .

رئیس رسانه ی ملی این شبکه ها را مؤثرترین راه مبارزه با جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن دانست و تلاش دشمنان  برای حذف شبکه های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از ماهواره را نتیجه ی حرکت رسانه ی ملی در خط امام  و شهدا برشمرد.

مهندس ضرغامی به دو موضوع مهم در رسانه ی ملی اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی این روزها مورد تحریم دشمنان قرار گرفته که صدا وسیما نیز از آن مستثنی نیست و از لحاظ اقتصادی کشور تحت فشار قرار دارد و رسانه ی ملی مأموریت دارد که امیدبخشی را به جامعه القا کند همانطور که رهبر معظم انقلاب به این موضوع تأکید دارند و صدا وسیما با تولید برنامه های امید آفرین سعی بر این دارد که جامعه را از این بحران عبور دهد و تلاش دشمنان را در ایجاد یأس و نا امیدی با شکست مواجه کند. در بعد مسائل مالی  باید صرفه جویی بیشتر از قبل صورت گیرد تا با اعتباری محدود بیشترین کارها انجام گیرد و تهدید ها تبدیل به فرصت شوند.

رئیس رسانه ی ملی به شبکه های ایجاد شده اشاره کرد و گفت: با حداقل هزینه شبکه هایی مانند تماشا و آی فیلم راه اندازی شده است که از تولیدات تأمینی استفاده می شود و مورد توجه مخاطبان و مردم قرار دارد و شبکه ی نسیم که پخش آزمایشی آن در تهران آغاز شده است مورد استقبال بی نظیر مردم قرار گرفته است .

ضرغامی به تلاش های همکاران مرکز فارس در انتخابات اشاره کرد و گفت: همکاران در صدا وسیمای فارس در انتخابات خوش درخشیدند و توانستند در نقاط متعدد استان پخش زنده وهمزمان  داشته باشند ولی نباید به این اندازه بسنده کنند و توقع ما این هست که مرکز فارس با  توجه به پتانسیل هایی که دارد همیشه بهترین باشد.

در پایان ضمن تشکر از مدیران و همکاران مرکز فارس گفت: این توانایی بالای فناوری که در مرکز فارس ایجاد شده  و در تولید برنامه ها موفق هستید از وحدت و همدلی که در بین شما  وجود دارد نشأت گرفته تا می توانید این صمیمیت  و همدلی را تقویت کنید و ما منتظرگام های بلند بعدی مرکز فارس هستیم .

کشفی مدیر کل مرکز فارس نیز طی سخنانی ضمن تشکر ازحضور رییس سازمان گفت:

alt

115 طرح بزرگ فنی صدا و سیمای مرکز فارس با حضور رییس رسانه ی ملی به بهره برداری می رسد که این طرح ها شامل راه اندازی ده سامانه ی دیجیتال تلویزیون در نقاط مختلف استان و93 طرح توسعه ی شبکه ی آنولوگ تلویزیونی ورادیویی اف ام و دوازده طرح زیر ساختی سیگنال رسانی و فناوری رسانه است.

کشفی افزود: با بهره برداری از سامانه های دیجیتال تلویزیون در ده شهر استان 870 هزار نفر ساکنان این مناطق از برنامه های متنوع 20 شبکه ی تلویزیونی و 16شبکه ی رادیویی دیجیتال بهره مند شدند و پوشش شبکه های دیجیتال در فارس به 71 % افزایش یافت. این طرح ها با صرف 161 میلیاردریال هزینه از محل اعتبارات ملی واستانی اجرا شده است.