جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی در مرکز آذربایجان غربی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی در مرکز آذربایجان غربی

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی در مرکز آذربایجان غربی

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی در مرکز آذربایجان غربی

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر 36 طرح فنی وعمرانی درصداوسیمای مرکز آذربایجان غربی با حضور معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما به بهره برداری رسید .

16فرستنده رادیویی پرقدرت 2 کیلو وات اف. ام در ایستگاه های توحید و شهید امینی ارومیه ، 7 طرح فرستنده دیجیتالی در مراکز شهرستان ها با هدف ارتقاء پوشش دیجیتالی استان از 65 درصد به 85 درصد ، راه اندازی سیگنال رسانی زمینی در بستر اس تی ام وان برای پوشش 80 درصدی جمعیت استان ، توسعه و بهره برداری از فضاهای تولیدی و فنی به وسعت 2200 متر مربع و بهره برداری از مسیر دوم فیبر نوری و خطوط پر قدرت اینترانت دفاتر خبری و بازسازی آپلینگ از جمله این طرح هاست . برای اجرای این طرح ها در مجموع 175 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است . معاون امور مجلس و استان های سازمان صداوسیما در مراسم افتتاح این طرح ها گفت : استقلال و خودکفایی رسانه ای از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در قالب شعار محوری استقلال طلبی مردم در انقلاب اسلامی است .

حجت السلام و المسلمین موسوی مقدم با بیان اینکه بخش اعظم استقلال رسانه ای فن آوری و بهره گیری از تکنولوژی روز رسانه است افزود : بحمدالله امروز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش متخصصین و دانشمندان کشور بر خلاف رسانه های سایر کشورها که وابستگی کامل از لحاظ فن آوری به کشورهای استکباری دارند به استقلال رسانه ای دست یافته و در این زمینه دارای یک امتیاز و ویژگی جهانی است . معاون امور مجلس و استان های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هم اکنون 85 درصد از مناطق کشور تحت پوشش فرستنده های دیجیتال قرار گرفته است افزود : طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار بود تا پایان سال 1393 تمام مراکز استان ها زیر پوشش فرستنده های دیجیتال روند اما با تلاش مسئولین و مهندسان ایرانی و در سایه تکنولوژی یکدست ساخت داخل ، نه تنها مراکز استان ها بلکه اکثر شهرستان های کشور تحت پوشش دیجیتال قرار گرفته است .

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم یکی از اقدامات اساسی فنی در رسانه ملی را توسعه سیگنال رسانی زمینی یا اس تی ام وان عنوان کرد و اظهار داشت : در دنیای کنونی که اکثر رسانه ها وابسته به سیگنال رسانی ماهواره ای اند با تلاش متخصصین داخلی رسانه ملی، کلیه فرستنده های داخلی مجهز به سیستم سیگنال رسانی زمینی شده اند و این استقلال به عنوان یک امنیت پایدار رسانه ای و استقلالی مهم محسوب می شود.

در مراسم افتتاح این طرح ها حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز حضور داشتند.