سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی صدا و سیمای مرکز اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح پروژه های فنی و عمرانی صدا و سیمای مرکز اردبیل

با راه اندازی سامانه دیجیتال در استان اردبیل میزان پوشش جمعیتی این سیستم در کشور از 83 درصد و در استان اردبیل از 84 درصد گذشت.

معاون توسعه و فناوری رسانه ملی این مطلب را در مراسم افتتاح 23 پروژه فنی و عمرانی صدا و سیمای مرکز اردبیل که در همین مرکز و با حضور مسئولان استانی ترتیب یافته بود عنوان کرد و افزود: با نامگذاری مدبرانه امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله االعالی)، رسالت های فرهنگی رسانه ملی بیشتر از پیش شده چرا که کار فرهنگی کاری جهادی است.

دکتر علی عسکری گفت: با توجه به وجود تحریم ها از سوی کشورهای غربی برعلیه ایران، اقتصاد مقاومتی بهترین راهکار مقابله با تحریم ها به نظر می رسد و جان مایه اقتصاد مقاومتی تولید داخلی و کالای ایرانی است و تلاش همه مدیران باید در این سمت و سو انجام گیرد.

وی همچنین با اشاره به خودکفایی کشور در تولید فرستنده های دیجیتال و FM رادیو تحریم ها را فرصتی برای تسریع در تولید و خودکفایی برشمرد و افزود: تلاش ما این است که تمامی 6 هزار و 855 ایستگاه کشور در کمترین زمان ممکن مجهز به سیستم دیجیتال شوند.

مددی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز اعتبار هزینه شده برای افتتاح پروژه های فنی و عمرانی صدا و سیما را یکصد و ده میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: احداث استودیوی دیجیتال تلویزیونی، سیگنال رسانی دیجیتال زمینی به ایستگاه های تلویزیونی کوهسنگر صائین و خلخال، اجرای اتوماسیون تصویر و آرشیو دیجیتال، احداث دکل 100 متری مرکز برای سیگنال رسانی و توسعه پوشش، نصب و راه اندازی 15 دستگاه فرستنده دیجیتال تلویزیونی برای توسعه پوشش دیجیتال و احداث سالن چند منظوره فرهنگی و ورزشی از اهم این طرح ها است.

استاندار اردبیل هم در این مراسم با تاکید بر فرهنگ سازی در رابطه با موضوع اقتصاد مقاومتی و هدفمندی یارانه ها، انصراف هر کدام از افراد در گرفتن یارانه را موجب توسعه و پیشرفت بیشتر در استان دانست.

خدابخش در ادامه تلاش های کارکنان صدا و سیمای مرکز اردبیل در پوشش مناسبت های مختلف از جمله دهه فجر ، راهیان نور، مدیریت فرهنگی چهارشنبه آخر سال و هدفمندی یارانه ها را مطلوب ارزیابی کرده و قابل تقدیر عنوان نمود.

رییس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز با یادآور شدن بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص وظایف صدا و سیما در مقابله با تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی، از مسئولان خواست تا با همدلی و همکاری در حل مشکلات مناطق مرزی بیشتر از پیش تلاش کنند و پوشش این مناطق از شبکه های دیجیتال را به صد در صد برسانند.

پس از اتمام مراسم پروژه های یاد شده با حضور مدعوین افتتاح و به بهره برداری رسید.

alt

alt