جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح چند طرح فنی در مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح چند طرح فنی در مرکز خراسان رضوی


با حضور معاون توسعه و فن آوری رسانه ملی چهار طرح فنی در صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

دکتر عبدالعلی علی عسگری معاون توسعه و فن آوری سازمان در بازدید و افتتاح این طرح ها، گفت: ساخت تجهیزات و اجرای طرح های کاربردی در صدا و سیمای مراکز استان ها نشان دهنده توجه رسانه ملی به توسعه تجهیزات مدرن و حمایت از طرح های علمی است.

وی با اشاره به اهمیت حرکت دوربین در تصویر برداری، گفت: خلق تصاویر زیبای هوایی، ارزان بودن دستگاه دوربین پرنده ای که در خراسان رضوی طراحی و ساخته شده است، نسبت به نمونه های خارجی و ایمنی مناسب آن برای تصویر برداری هوایی از جمله ویژگی های این دستگاه پرنده است.

وی گفت: پس از تکمیل این طرح رسانه ملی از ساخت آن برای استفاده در دیگر مراکز کشور حمایت می کند.

معاون توسعه فناوری رسانه ملی درباره دیجیتالی شدن سیستم پخش در خراسان رضوی هم، گفت: تلاش می شود تا سال آینده پخش در 90 درصد استان دیجیتالی شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی نهاوندی مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی هم طراحی و ساخت دوربین پرنده، سیستم جدید انیمیشن سازی، بازسازی استودیو مجازی و طراحی و ساخت واحد سیار فول دیجیتال را از جمله پروژه هایی اعلام نمود که به دست کارشناسان و نیرو های فنی مرکز خراسان رضوی اجرا شده است.

وی همچنین از توانمندی های این مرکز برای ساخت تجهیزات نوین فنی صدا و سیما خبر داد و گفت: دوربین پرنده با 300 میلیون ریال هزینه در مدت یک سال و نیم طراحی و ساخته شده و قادر است 500 متر از سطح زمین ارتفاع گرفته و با قابلیت کنترل از راه دور تا 15 دقیقه تصویر برداری هوایی انجام دهد.

وی گفت: این وسیله در تصویر برداری از راهپیمایی ها، مسابقات ورزشی و مستند سازی کاربرد فراوان دارد و از نمونه خارجی 100 میلیون تومان ارزان تر است.

alt

alt