جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح 10 طرح رادیویی و تلویزیونی در زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح 10 طرح رادیویی و تلویزیونی در زنجان

10طرح راديویي و تلويزيوني با حضور رئيس سازمان صداوسيما در زنجان به بهره برداري  رسيد.

براي بهره برداري از اين طرحها در مجموع بيش از 55 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و استاني هزينه شده است .

راه اندازي فرستنده ديجيتال ايستگاه صايين قلعه كه شهرستان هاي ابهر، خرمدره را پوشش ميدهد از مهمترين اين طرحها است .

در اين مراسم 108 فرستنده تلويزيوني و اف ام، سيگنال رساني از طريق لينک راديويي ديجيتال، ساختمان ايستگاه هاي حبش ماهنشان و معدن انگوران، استوديوي تلويزيوني تمام ديجيتال اشراق، نودال مركزي، سامانه توليد انيميشن و فاز اول اتوماسيون تصوير افتتاح شد. همچنين ساختمان چند منظوره و مركز همايشهاي شهيد شهرياري با يك هزار و 320 متر مربع زيربنا و سالن اجتماعات با ظرفیت 300 نفر به بهره برداري رسيد .

رئيس سازمان صدا و سيما در افتتاح پروژه هاي جديد استان زنجان گفت: هدف اصلي استکبار از تحريم اقتصادي، عمليات رواني و تبليغاتي است و قطع شبکه هاي ماهواره اي جمهوري اسلامي عليرغم فشار بالاي  افکار عمومي، به دليل نگراني از تاثير اين شبکه ها بر جامعه جهاني است .

alt

آقاي ضرغامي افزود: خوشبختانه از مسيرهاي جايگزين امکان دسترسي به شبکه هاي جمهوري اسلامي در همه جاي دنيا وجود دارد. رئيس رسانه ملي توليد فرستنده هاي پيشرفته و پر قدرت راديو و تلويزيوني را نشانه توان بالاي متخصصين ايراني در خودکفايي علمي و فني دانست .

آقاي ضرغامي گفت: در روزهاي آينده شاهد هنرنمايي بي نظير مردم زنجان در مراسم عزاداري حسيني خواهيم بود مراسمي که در سطح جهاني  به عنوان الگوي عرض ادب، نظم، مديريت و اعلام وفاداري به ارزشهاي ناشي از مقاومت در مقابل ظلم و ستم شناخته شده است .

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان هم در اين مراسم  گفت: همانگونه كه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري فرموده اند صداو سيما يک دانشگاه است و در واقع  رسانه ملي به بحث تربيت و آگاهي  توجه  ويژه  دارد .

 حجت الاسلام و المسلمين خاتمي با تقدير از برنامه هاي شبكه اشراق در تعميق باورهاي ديني گفت: شبكه اشراق يك شبكه دين و فرهنگ است. وي رسانه ملي را مدافع خوبي براي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران عنوان كرد و گفت: رسانه ملي در همه برهه هاي انقلاب اسلامي عملكرد خوبي را به نمايش گذاشته است.

استاندار زنجان ديگر سخنران مراسم افتتاحيه امروز بود که  شبکه اشراق را شبکه اي با  نشاط  خواند و گفت: صدا و سيماي زنجان،  مشکلات مردم  را به زيبايي  و دقت تمام  انعکاس ميدهد و با مردم  رابطه  تنگاتنگي دارد .

وي توسعه کمي و کيفي صدا و سيماي مركز زنجان را خوب توصيف كرد و با قدرداني از فعاليت هاي  مدير كل و كاركنان صدا و سيماي زنجان گفت:  مطرح شدن زنجان بعنوان پايتخت شور و شعور حسيني در دنيا و تبديل شدن عزاداري زنجاني ها به الگوئي براي شيعيان جهان مرهون تلاش بي وقفه، برنامه ريزي هدفمند و متمركز و پوشش بسيار مناسب رسانه ملي است و در زمان مديريت مهندس ضرغامی بر رسانه ملی به لحاظ کمی و کيفی این موضوع بيشتر مورد توجه قرار گرفته است.

مدير كل صدا و سيماي مركز زنجان نيز در اين مراسم ضمن تشکر از حضور رئيس سازمان صدا و سیما در زنجان گفت: بهره برداري از اين طرحها موجب افزايش رضايت مندي مخاطبان خواهد شد .

صفري از همكاري مسئولان استاني و ملي در خصوص تخصيص اعتبار براي افتتاح اين طرحها تقدير كرد. وی گفت همکاری معاونت فناوری رسانه و همچنین استانداری زنجان در این خصوص شایسته قدر دانی است.

وي گفت: با افتتاح و بهره برداری از فرستنده دیجیتال صایین قلعه و همچنین 108 فرستنده تلویزیونی در 42 ایستگاه استان، مرکز در پوشش دیجیتال به 70% پوشش و شبکه های 3،2،1 و استانی به بیش از 98% رسیده است.

alt

alt