حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۷

افتتاح 160 طرح فني و عمراني در صدا و سيماي مركز قم - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

افتتاح 160 طرح فني و عمراني در صدا و سيماي مركز قم

افتتاح 160 طرح فني و عمراني در صدا و سيماي مركز قم

 

با حضور معاون امور استان‌هاي سازمان صداوسيما و مسئولان استاني در قم، 106  طرح  فني، عمراني و برنامه‌سازي صدا وسيماي مركز قم به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها ، در اين مراسم كه آيت الله سيد محمد سعيدي توليت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام‌ محمد لطفي نياسر مديركل صداوسيماي مركز قم و حجت الاسلام مجتبي ذوالنور و احمد اميرآبادي فراهاني نمايندگان مردم قم در مجلس شوراي اسلامي حضور داشتند، علي دارابي معاون امور استان‌هاي سازمان صدا و سيما با تأكيد بر اينكه قم بايد در زمينه موسيقي آئيني و ديني الگو باشد،ابراز كرد: شهرهايي مانند قم مي‌توانند در اين زمينه الگوسازي و استاندارد سازي كنند.

علي دارابي، قم را خاستگاه انقلاب دانست و بيان كرد: دشمنان گفته بودند كه نمي‌گذاريم چهلمين سال پيروزي انقلاب را جشن بگيريد اما در حال حاضر نقشه آنان بر باد رفته است. وي در ادامه اظهار داشت: قم ظرفيت‌هاي زيادي دارد كه بايد به آن ها توجه شود.

معاون توسعه و فناوري رسانه ملي نيز در اين مراسم با تأكيد بر حاكم شدن عدالت رسانه‌اي گفت: پوشش رسانه‌اي در سطح كشور در حد 90 درصد است و زماني كه پوشش رسانه‌اي در استاني از حد ميانگين كشور بالاتر است جاي خوشحالي دارد. مهندس عليدادي گفت: صداوسيماي مركز قم ازنظر زيرساختي و فناوري بسيار مهم است به‌واسطه اينكه در مركز كشور قرار دارد و اصطلاحاً مي‌شود آن را مركز مهم اطلاق كرد. وي با بيان اينكه برنامه منسجمي براي استفاده از تمامي ظرفيت‌ها تهيه‌شده است، افزود: كارهاي زيرساختي تعدادي از طرح ها انجام‌شده و با بهره‌برداري از پروژه‌هاي مهم استان مي‌توان ظرفيت عظيمي در استان ايجاد كرد.

عليدادي افزود: بسيار جاي خرسندي است كه در ساعات مختلف روز برنامه‌هاي استان به‌صورت زنده پخش مي‌شود، اين مسئله حاكي از حاكم بودن وضعيت پايدار در صداوسيماي مركز استان است. معاون توسعه و فناوري رسانه ملي با اشاره به بخش ارتباطات ماهواره‌اي گفت: كارهايي كه در اين بخش در حال انجام است بسيار حائز اهميت است .

استاندار قم نيز با تأكيد بر نقش تعيين كننده صدا و سيما در فرهنگ سازي گفت: صدا و سيما با ايفاي نقش تعيين كننده خود با فرهنگ سازي، مشاركت مردم را در بحث اقتصاد مقاومتي بيش از پيش گسترش دهد.

مهندس صادقي در مراسم بهره برداري از 106 طرح فني، عمراني و برنامه ريزي صدا و سيماي مركز قم با اشاره به تلاش هاي مركز قم در پيشرفت فني و محتوايي عنوان كرد: با همت والا و حمايت هاي بي دريغ سازمان صدا و سيما، مركز صدا و سيماي استان قم پيشرفت چشمگيري در زمينه توليدات محتوايي و فني داشته است. وي افزود: اين پيشرفت ها سبب شده تا امروز شاهد افتتاح 106 پروژه مختلف در جهت ارتقاي اين دستاوردها باشيم كه سطح پوششي، ساختاري و فني اين مركز را بالاتر مي برد. استاندارقم تصريح كرد: صدا و سيما به عنوان يك دانشگاه نقش اساسي در ارتقاي سطح فرهنگ و آگاهي مردم برعهده دارد و هر قدر در اين جهت تلاش شود اثرات آن در جامعه بروز مي كند.

وي از تلاش تمامي زحمت كشان صدا و سيما تشكر كرد .

حجت‌الاسلام محمد لطفي‌نياسر مدير كل مركز صدا و سيما در قم نيز با اشاره به اينكه حرم كريمه اهل بيت(س) يكي از خانه‌هاي صدا و سيماي مركز قم است، گفت: براي به روز رساني استوديو اين آستان مقدس علاوه بر نصب هشت دوربين با كيفيت، پيشرفته‌ترين تجهيزات را به اين استوديو اختصاص داده‌ايم.

حجت‌الاسلام محمد لطفي‌نياسر، با بيان اينكه استوديوهاي صدا و سيما را به نام شهدا و وقايع تاريخي مهم نام‌گذاري كرده‌ايم، خاطرنشان كرد: استوديو جديد سيمايي شهيد آيت‌الله سعيدي با استفاده از اعتبارات سازمان صدا و سيما و پيشرفته‌ترين تجهيزات موجود راه‌اندازي شده است. وي از ايجاد 18 ايستگاه جديد در بخش‌ها و روستاهاي مختلف استان ياد كرد و ادامه داد: با ايجاد اين ايستگاه‌ها مشكل انعكاس برخي از شبكه‌ها از جمله سه و ورزش رفع و پوشش ديجيتال استان قم تا حد بسيار زيادي كامل مي شود .

حجت‌الاسلام لطفي‌نياسر با اشاره به نصب 6 فرستنده پنج كيلووات «FM» با هزينه‌اي بالغ بر يك ميليارد و 500 ميليون تومان مطرح كرد: در مجموع 74 پروژه فني و عمراني امروز به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديركل صدا و سيماي مركز قم با بيان اينكه حذف كاغذ و بروكراسي‌هاي اداري با توليد پنج نرم‌افزار مختلف دنبال شده است، گفت: 35 هزار و 500 قطعه موسيقي توسط كميته موسيقي تاييد و در يك نرم‌افزار جامع جمع‌آوري شده است.

وي با تاكيد بر اينكه توليد برخي از فيلم‌ها و مستندات خارج از برنامه‌هاي صدا و سيما دنبال شده است، اظهار كرد: در بسياري از جشنواره‌ها و ارزيابي‌ها به بركت اين توليدات مفيد توانسته جايگاه‌ها و رتبه‌هاي برتر را به خود اختصاص دهيم.

حجت‌الاسلام لطفي‌نياسر از اجراي استارتاپ رسانه‌اي به منظور ايجاد ارتباط ميان بخش خصوصي و صاحبان ايده ياد كرد و افزود: اميدواريم بتوانيم با استفاده از ظرفيت‌هاي خود به شيوه متفاوتي در حوزه اقتصاد مقاومتي تاثيرگذار باشيم. استوديو شهيد آيت‌الله سعيدي، ،مرحله نخست ساختمان جديد توليد صداوسيماي قم با هزينه‌اي بالغ‌ بر يك ميليارد و 250 ميليون تومان، 18 ايستگاه فرستنده پرقدرت FM با هزينه‌اي بالغ‌ بر يك ميليارد و 250ميليون ريال از جمله مهم‌ترين پروژه‌هايي هستند كه امروز به بهره‌برداري رسيد.