سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

افتتاح 2 پروژه بزرگ در شبکه تبرستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح 2 پروژه بزرگ در شبکه تبرستان

با حضور نماینده ولی فقیه در استان، قائم مقام  سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، استاندار مازندران، دکتر شجاعی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، سردار شاهچراغی فرماندهی سپاه کربلا، سردار مسکنی فرماندهی نیروی انتظامی و جمعی از مسئولان استانی، ساختمان جدید اداری و تولید و پخش صدا و سیمای مرکز مازندران به بهره برداری رسید.

آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان در افتتاحیه طرح های صدا و سیمای مرکز مازندران با اشاره به اینکه جنگ امروز جنگ نرم و جنگ رسانه ایست تصریح کرد: رسانه ملی در جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی در خط مقدم قرار دارد.

حجت الاسلام موسوی مقدم، قائم مقام سازمان صدا و سیمای کشور نیز توسعه شبکه های دیجیتال را از اولویت های رسانه ملی دانست و از گسترش پوشش جمعیتی شبکه های دیجیتال در استان ها خبر داد.

قائم مقام رسانه ملی همچنین درباره اقدامات دشمنان نظام اسلامی برای قطع شبکه های ماهواره ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت:  امروز رسانه ملی بدلیل بیان حقانیت و شفاف سازی  پشت پرده های حرکات خصمانه دشمنان، در تیر راس رسانه های دشمنان اسلام و انقلاب است. 

طاهایی استاندار مازندران با ضروری دانستن تجهیز مراکز استانی صدا و سیما به تکنولوژی روز خاطر نشان کرد و گفت: بروز رسانی تجهیزات امکانات رسانه ای مراکز صدا وسیما  از مهمترین دغدغه های دولت مردان بوده که بخش اعظمی از این تجهیزات در سفر های استانی تامین شد.

شجاعی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس و عضو کمیسیون نظارت بر صدا و سیما نیز توسعه شبکه های استانی را موجب تقویت فرهنگ بومی و محلی دانست.

حمیدی مدیر کل صدا و سیمای مرکز مازندران هم با اشاره به راه اندازی 7 فرستنده دیجیتال در استان گفت: همه جمعیت شهرهای مازندران به جز بخش کمی از مناطق کوهستانی از برنامه های 20 شبکه دیجیتال بهره مند شدند.  

ساختمان اداری و تولید و پخش شبکه تبرستان با زیر بنای هشت هزار متر مربع در 3 طبقه ساخته شده که برای تجهیز و بهره برداری آن تاکنون بیش از 6 میلیارد تومان هزینه شد. دارا بودن 3 استودیوی رادیویی و 3 استودیوی تلویزیونی از مهمترین ویژگیهای ساختمان جدید است.

همچنین افتتاح مجتمع مسکونی شهرک جام جم در فریدون کنار از دیگر پروژه های شبکه تبرستان  بوده که با حضور قائم مقام سازمان صدا وسیما، معاون عمرانی استاندار، امام جمعه، فرماندار، مدیر کل، معاونین ومدیران شبکه تبرستان مورد بهربرداری قرار گرفت. این شهرک بصورت مجتمع و دارای 192 واحد مسکونی است. گفتنی است قائم مقام صداو سیما در پایان سفر در جلسه معاونین و مدیران شبکه تبرستان حضور یافت.  

alt

alt