سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

افتتاح 21 طرح فنی و عمرانی مرکز البرز با حضور معاون امور مجلس و استان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح 21 طرح فنی و عمرانی مرکز البرز با حضور معاون امور مجلس و استان

افتتاح 21 طرح فنی و عمرانی مرکز البرز با حضور معاون امور مجلس و استان

افتتاح 21 طرح فنی و عمرانی مرکز البرز با حضور معاون امور مجلس و استان

21 طرح فنی و عمرانی صدا و سیما  همزمان در نقاط مختلف استان البرز با هزینه ای بالغ بر  3 میلیارد و 550 میلیون تومان، با حضورحجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان ها ، علیدادی سرپرست معاونت فنی سازمان ، طهایی استاندار البرز و دیگر مسئولان استانی و سازمانی به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در ابتدای این  مراسم بهره برداری از این طرح های فنی و عمرانی ، به صورت مستقیم و از راه دور از طریق فرستنده دیجیتال شهرستان اشتهارد روستای  ایپک و لینک دیجیتال مجموعه ورزشی انقلاب کرج به بهره برداری رسید .

معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما در مراسم بهره برداری از  این طرح ها گفت: به موازات سرعت و رشد تکنولوژي و فناوری های جدید ، حوزه کاری در محتوای رسانه نیز باید ارتقا یابد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم با اشاره به اینکه رشد فزاینده تکنولوژی به گونه ای شده که در حوزه تولید و محتوا  کار سخت تر شده است گفت به سختی باید تصور کرد که محتوای فاخر بدون توجه وبکارگیری از آخرین فن آوری ها و تکنولوژی های نوین در تولیدات رسانه ای داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه فرهنگی نیز سرمایه های زیادی در استان البرز وجود دارد که باید به آن توجه کرد به نحوی که تولیدات این مرکز می تواند از لحاظ کمی و کیفی  برای مخاطبان شبکه ملی باشد .

معاون امور مجلس و استان ها گفت: باید به مزیت های فرهنگی استان توجه کنیم و در جایی از فرهنگ که از مزیت نسبی بالایی برخوردار است  سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم .

موسوی مقدم با بیان اینکه البرز به دلیل وجود اقوام مختلف دارای مزیت فرهنگی بالاتری در مقایسه با

سایر استانه است گفت: در بسیاری از استان ها تا حدودی به دلیل مشخص بودن گویش ها مزیت های فرهنگی مشخص است اما در البرز به دلیل تنوع اقوام این امتیاز وجود دارد که بتوان از گویش ها و فرهنگ های مختلف در برنامه سازی ها بهره گرفت .

وی  با اشاره به تاثیرگذاری بسیار بالای رسانه بر مخاطب گفت: در برنامه سازی ها باید به نیاز  مخاطب توجه کرد و متناسب با آن برنامه سازی کرد .

وی گفت: استان البرز همزمان با راه اندازی به زیرساخت ها مهم دست پیدا کرد در حالیکه در بسیاری از استان ها پس از فراهم شدن مقدمات کار افتتاح و راه اندازی می شود که البته این باعث ایجاد کار مضاعف و تلاش فراوان همکاران رسانه ملی است  که جای تقدیر و تشکر دارد .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم  گفت: انجام کار فرهنگی در رسانه ملی تاثیرگذاری بالایی دارد که به نسبت آن در رسانه های استانی این تاثیر گذاری  خود را بیشتر نشان می دهد .

موسوی مقدم با بیان اینکه رسانه پا به پای مدیران اجرایی بستر سازی و فرهنگ سازی می کند افزود: با توجه به نظرسنجی ها میزان مخاطب در شبکه های سراسری بالاست اما در شبکه های استانی بخصوص در حوزه خبر این میزان مخاطب افزایش بیشتری دارد که باید  از این مزیت ها در شبکه استانی برای ارتقای استان بهره گرفت .

علیدادی سرپرست معاونت فنی سازمان صدا و سیما با بیان اینکه توسعه فرستنده ها در دستور کار توسعه فنی صدا و سیما قرار دارد گفت: افتتاح فرستنده های  دیجیتال عاملی در افزایش و ارتقای پوششی صدا و سیماست .

وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها عاملی در توسعه فن آوری نوین است افزود:  افتتاح این طرح ها در استان البرز ، امکان دسترسی بین المللی به شبکه البرز را فراهم کرده است  .

وی با بیان اینکه از لحاظ اعتباری در مرکز البرز در حوزه فنی محدودیت هایی داریم گفت: با کمک های استانی سعی در رفع این محدودیت های مالی و اعتباری داریم .

علیدادی افزود: فرمت دیجیتال ، فرمت جدیدی است که قدم مهمی برای رسانه ملی و ارتقای کیفیت تصویر است .

معاون فنی سازمان صدا و سیما افزود: یکی از افتخارات ما این است که بخش اعظم تجهیزات رادیویی و تلویزیونی  داخلی و ساخت بومی است .

استاندار البرز نیز در این مراسم گفت: البرز  یکی از مناطق با اهمیت کشور از  لحاط علمی ، تحصیلاتی  ، اقتصادی و خدماتی است که با این ویژگی ها البرز می تواند یکی از استان های  خودکفا در کشور باشد .

طهایی با بیان اینکه باید با ایجاد زمینه اقدامی کنیم تا  این استعدادها  شکوفاتر شود افزود: تلاش رسانه  در حوزه فرهنگی باید در جهت  اطلاع رسانی و معرفی  استعدادها به جامعه و کشور باشد .

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی یکی از وظایف رسانه استانی است گفت: بخش عمده ای از  رشد و تعالی فرهنگی بر عهده رسانه است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز در این مراسم گفت:  هم اکنون با افتتاح این طرح ها گام بلندی در ارتقای کیفی پخش برنامه های صدا و سیما برداشته شده است .

علی رامک افزود امروز 6 ایستگاه شبکه دیجیتال با هزینه بیش از یک میلیارد و نیم ، سیستم سیگنال رسانی اس تی وان از تهران به البرز و بلعکس با هزینه 860 میلیون تومان ،  طرح سیگنال رسانی اف ام از کرج به چالوس با 9 ایستگاه از 32 ایستگاه با هزینه 680 میلیون تومان ، توسعه 18 شبکه آنالوگ شبکه استانی و پارتیشن بندی و راه اندازی واحد خبر و سایت صدا با 90 میلیون تومان اعتبار ، بازسازی استودیوهای پخش و تولید در واحد تولید و صدا با 170 میلیون تومان به بهره برداری رسید .

وی گفت: همچنین آغاز عملیات احداث کانال و ارتباط کابلی فیبرنوری بین ساختمان و افتتاح لینک دیجیتال و ورزشگاه انقلاب کرجنیز انجام شد .

علی رامک افزود: این رسانه در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی تاثیر گسترده ای دارد .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز البرز  با بیان اینکه عدالت رسانه ای سرلوحه کار صدا و سیمای البرز است گفت: توجه به ظرفتی های اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی استان و اقتصاد مقاومتی و توجه به کل استان از لحاظ برنامه سازی برای این مرکز بسیار اهمیت دارد.

وی گفت: در برنامه سازی های این شبکه سعی شده است که پیگیر مسائل و مشکلات مردم این منطقه باشیم .

در پایان این مراسم همچنین عملیات اجرایی سیستم سیگنال رسانی STM1 سایت عظیمیه ، طرح بازسازی استودیوی پخش و تولید صدا و ساختمان تولید و فنی سیمای مرکز البرز با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما ، علیدادی سرپرست معاونت فنی سازمان ، طهایی استاندار البرز و دیگر مسئولان استانی و سازمانی آغاز شد .