سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 45 طرح فنی وعمرانی صدا و سیمای مرکز البرز با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح 45 طرح فنی وعمرانی صدا و سیمای مرکز البرز با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان

 

آیین افتتاح بیش از 45 طرح فنی وعمرانی صدا و سیمای استان البرز با اعتبار بالغ بر یازده میلیارد و هفتصد میلیون تومان با حضور مسئولان استانی و رسانه ملی  به بهره برداری رسید .

امضای تفاهم نامه ساخت سریال فاخر آیت الله طالقانی در 26 قسمت 45 دقیقه ای و  تکمیل پوشش 100 درصدی دیجیتال استان توسط دکتر نجفی استاندار البرز و رضا علیدادی معاون فنی رسانه ملی نیز در این مراسم انجام شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز رضا علیدادی معاون فنی رسانه در این مراسم با بیان اینکه باید خدمات ارائه شده به مردم معرفی شود تا حس پیشرفت و رو به جلو بودن به مردم منتقل شود گفت 45 طرح عمرانی این مرکز در مدت یک سال گذشته آماده شده است که از ویژگی بارز این طرح ها می توان به بومی بودن تمام این تجهیزات اشاره کرد .

علیدادی گفت پیچیدگی کار رسانه ای این الزام را میرساند که  از تجهیزات به روز استفاده کنیم که  مرکز البرز با توجه به جوان بودن رشد چشم گیر و خوبی در این مدت کوتاه شروع فعالیت داشته است .

وی با بیان اینکه هم اکنون صدا و سیمای البرز 98 درصد کل استان را پوشش تصویری داده است افزود این موفقیت با تلاش همکاران مرکز و مسئولان استانی به نتیجه رسیده است که تلاش می شود تا سال دیگر بتوانیم جشن پوشش صد در صدی را در این استان برپا کنیم .

وی در ادامه افزود یکی از مهمترین اتفاقات در استان البرز توجه به مخاطبان سیار مانند رادیو است که با تلاش همکاران واحد فنی سازمان و مرکز البرز مخاطبان رادیویی در جاده های استان می توانند برنامه های 16 شبکه رادیویی را دریافت کنند .

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با ارگان های مرتبط افزود مقرر شده این پوشش جاده ای در جاده زیبای چالوس نیز به زودی به صورت پوشش با موج اف ام با کیفیت بالا انجام شود تا امکان انتقال پیام به مخاطبان سیار در صورت ضرورت به وسیله پلیس و همچنین بهره مندی از برنامه های رادیو برای مسافران در مسیر جاده چالوس میسر شود .

وی همچنین با اشاره به  تحریم و اعمال فشارهای مختلف اقتصادی نظام سلطه بر ایران اسلامی  گفت اصل خود باروی و خود اتکایی و تقویت نقاط قوت می تواند ما را در مواجه با این تحریم ها پیروز گرداند که ما این خود اتکایی را امروز در بخش فرستنده های دیجیتالی شاهد هستیم .

علیدادی گفت استان البرز استان صنعت و تولید است که این نقطه قوت استان است که با هم افزایی رسانه این مهم می تواند جهشی را در فضای اقتصادی ایجاد کند.

وی با اشاره به 24 ساعته شدن پخش صدا و سیمای مرکز البرز از سال گذشته افزود توسعه صدا و سیما در بخش های مختلف  نیاز به کمک مسولین استانی دارد .

علی رامک مدیرکل صدا و سیمای البرز نیز در این مراسم گفت صدا و سیمای البرز با هدف توجه به هویت استانی ، وحدت اقوام موجود در استان و نشان دادن ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و علمی تشکیل شد و در این مدت تلاش شده به ظرفیتهای و پتانسلیهای بالای  اقتصادی، کشاورزی و علم و فناوری در برنامه سازی توجه ویژه شود  .

وی با اشاره به  رشد کمی و کیفی بسیار خوبی  صدا و سیمای در برنامه سازی ها گفت ما شاهد  24 ساعته شدن صدا و سیما در بهمن ماه سال 96 بودیم .

رامک افزود  صدا و سیمای مرکز البرز در 15 جشنواره ملی و بین المللی طی سال دهای گذشته موفقیت هایی کسب کرده است،  همچنین کسب 6 جایزه برتر از تولیدات مرکز در بیست و یکمین جشنواره تولیدات استانی در کارنامه عملکرد مرکز تاکنون بی سابقه بوده است .

 

مدیرکل صدا و سیمای البرز گفت مبلغ تخصیص یافته به 45 پروژه ای که امروز شاهد افتتاح آن هستیم 11  میلیاد و هفتصد میلیون تومان است که حدود 4 میلیارد از بودجه استانی اختصاص یافته  و 7 میلیاد نیز از تجهیزات و امکانات فنی سازمان بوده است .

رامک گفت  طرح ها بهره برداری شده شامل راه اندازی 35 فرستنده دیجیتال در مناطق مختلف استان به ویژه در مناطق کوهستانی است که 23 طرح در شهرستان کرج 17 طرح در طالقان و 5 طرح در ساوجبلاغ است که با راه اندازی این فرستنده ها پوشش شبکه در استان به 98 درصد خواهد رسید.

همچنین در این مراسم نجفی استاندار البرز با بیان اینکه صدا و سیمای البرز با توجه به جوان بودن توانسته پیشرفت بسیار خوبی داشته باشد افزود استان البرز پتانسیل های مختلفی در بخش های مختلف دارد که با توجه به محدود بودن امکانات و با شرایط بسیار سخت توانسته بسیار خوب کار کند .

نجفی با اشاره به جنگ بزرگ اقتصادی و رسانه ای کشورهای غربی  گفت تقویت رسانه استانی و تقویت وحدت می تواند ما را در گذر از این دوره یاری نماید .

استاندار البرز  با اشاره به ساخت سریال آیت الله طالقانی با توجه به نقش این بزرگوار  در شکل گیری انقلاب و پس از ان ساخت این سریال را بسیار قابل توجه و مهم برای استان و کشور دانست .

کولیوند نماینده مردم کرج ، فردیس ، اشتهارد و اسارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت اگر صدا و سیما نتواند پوشش کاملی در استان داشته باشد توان مقابله با این جنگ روانی شکل گرفته بسیار سخت میشود .

کولیوند افزود حفظ وحدت  عامل اصلی پیروزی در فضای رسانه ای است .

در ادامه این مراسم استودیوی  غدیر صدا و سیمای مرکز البرز و  استودیو پخش جی دی مرکز و همچنین ساختمان ورودی حراست مرکز البرز به بهره برداری رسید .