سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی در مرکز فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی در مرکز فارس

افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی در مرکز فارس

افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی در مرکز فارس

با پیام رییس سازمان و حضور شخصیت های برجسته ملی و استانی 73 پروژه فنی و تولیدی مرکز به بهره برداری رسید .

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در مراسم افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی مرکز ضمن قدردانی از تلاش های  مرکز به مسئولیت رسانه ملی اشاره کرد وگفت: اساس نظام ولایی، نشأت گرفته از نظام انبیا و پیامبران الهی است که رسالت آن بزرگواران هدایت انسان ها به سمت خوبی ها  و ارزش ها بوده است .

آیت الله ایمانی افزود: طبیعتا رسانه ملی در این زمینه نقش مهمی دارد ؛ که باید مردم را به رشد برساند و از درجا زدن باز دارد و این میسر نمی شود، مگر با تلاش رسانه ملی ، مطبوعات ، رسانه های مجازی و سخنرانی ها.

وی گفت: صدا و سیما امکانات گسترده تری نسبت به دیگر رسانه ها در اختیار دارد و مسئولیتش در رشد و توسعه کشور سنگین تر است.

امام جمعه شیراز در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره و خاطرنشان کرد: رسانه ملی، همان گونه که در انتخابات ریاست جمهوری عملکرد بسیار سازنده و خوبی داشت، باید در انتخابات پیش رو هم، فضا را برای حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح فراهم کند.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما با اشاره به این که در عصر حاضر،  تمدن و توسعه و هرگونه اقدامی برای تعالی و تکامل بشر، تنها با در اختیار گرفتن رسانه ها امکان پذیر است گفت: رسانه رکن اصلی توسعه است و بدون رسانه نمی توان تصور پیشرفت و توسعه داشت.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: در عصری که ممکن است بسیاری از رفتارهای فردی مردم تحت تأثیر رسانه ها قرار گیرد، سرعت و تکنولوژی جدید برای تولیدات محتوایی بسیار ضروری ولازم است.

وی خاطرنشان کرد: ما باید با سرعت به فناوری های جدید در عرصه رسانه دست یابیم و حتی عقب افتادگی هایمان را نیز جبران کنیم.

وی با اشاره به این که استان فارس در همه زمینه ها از جمله تمدن سازی ادبیات هنر و عقبه دینداری سرآمد است گفت : اگر قرار باشد همه داشته های فرهنگی این استان با هنرمندی عالی در اختیار مخاطبان قرار گیرد، باید رسانه استانی از جدیدترین تکنولوژی ها برخوردار باشد؛ چرا که زیبنده نیست مناطقی از داشتن شبکه های ملی محروم باشند.

حجت الاسلام موسوی مقدم با بیان این که تمام طرح هایی  که امروز در فارس افتتاح شد، با تلاش مهندسان و کارشناسان استانی بوده؛ از مسئولان استانی و نمایندگان مجلس خواست تا در تخصیص اعتبارات، این رسانه را حمایت کنند.

 

وی گفت : مهم ترین نیاز امروز جامعه ما این است که در جامعه انسجام اتحاد و یکپارچگی داشته باشیم؛ زیرا در شرایطی که تمام کشورهای پیرامون ما دچار جنگ و درگیری هستند، اتحاد و همبستگی و ایجاد روحیه امید بسیار ضروری است .

دکتر اخوان قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیما در امور فناوری رسانه های نوین نیز گفت: در حوزه فناوری رسانه های نوین، مأموریت اصلی ما افزایش پوشش دیجیتالی است؛ که این کار در استان فارس به خوبی پیش می رود و در یک سال گذشته در استان فارس تعداد ایستگاه های دیجیتالی 50درصد رشد داشته است.

وی افزود : تبدیل کیفیت بخشی از  sd  به hd  از جمله اهداف مهمی است که در دهه فجر شاهد بهره برداری از شبکه اچ دی در استان فارس خواهیم بود.

دکتر اخوان اظهار داشت : با توجه به این که در دنیای امروزی، رقابت تنگاتنگی بین رسانه ها به وجود آمده است و باید در این فضاها، فعالیت بیش تری داشته باشیم؛ لذا مهم ترین طرحی که شروع شده طرح iptd یا تلویزیون تعاملی است و با راه اندازی آن، صدا و سیمای فارس می تواند جزو استان های پیشگام کشور باشد. با سیستم iptv تمام برنامه های تلویزیونی قابل دیدن مجدد است و مخاطب با انتخاب خودش محتوای مد نظرش را مشاهده می کند.

استاندار فارس هم با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: این انتخابات همواره به عنوان یک شاخص در نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح بوده و نشان دهنده میزان اعتماد مردم به نظام است و انتظار می رود در این انتخابات استان فارس جزو استان های برتر باشد.

در این مراسم محمد علی افشانی استاندار فارس ضمن قدردانی از تلاش های صدا و سیمای این مرکز گفت: باید بخش قابل توجهی از برنامه های صدا و سیما متناسب با خواست جامعه و مردم باشد.

در ابتدای این مراسم مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به این که تعداد 73 طرح تولیدی این مرکز در مدت 10 ماه آماده شده و این یک رکورد است گفت: در مدت چهار سال، 40 ایستگاه دیجیتال در استان آماده شد؛ ولی اکنون در مدت  10 ماه ، 20 ایستگاه راه اندازی شده و این نشانه عزم جزم صدا و سیما  برای خدمت گزاری به مردم است.

در این مراسم علاوه بر افتتاح 73 پروژه فنی و تولیدی صدا و سیمای مرکز فارس از سند راهبردی چهارساله این مرکز با هدف افزایش مخاطب و همچنین از مجموعه های سریال انیمیشن 13 قسمتی مترسک و همچنین سریال 13 قسمتی کوچه هفت پیچ و انیمیشن 13 قسمتی داستانهای دوان نیز رونمایی شد.