جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افزایش سیگنال رسانی به مناطق روستایی خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

افزایش سیگنال رسانی به مناطق روستایی خراسان شمالی

با بهره برداری از 3 ایستگاه تلویزیونی در روستاهای فاروج سیگنال رسانی به مناطق محروم و روستایی خراسان شمالی به بیش از 98 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی احمد مهدوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی در مراسم بهره برداری از این طرح ها که با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان فاروج برگزار شد با بیان اینکه با بهره برداری از این 3 ایستگاه در روستاهای احسان آباد، بهار و اسطخری پوشش شبکه های صدا و سیما در شهرستان فاروج به  99 درصد رسیده است گفت: پوشش دیجیتالی شبکه ها نیز در این شهرستان هم اکنون 67 درصد است که تا پایان امسال به 90 درصد می رسد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی با بیان اینکه اعتبارات راه اندازی این سه ایستگاه از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبری و اعتبارات استانی تامین شده است افزود: با بهره برداری این طرح ها هزار خانوار روستاهای یاد شده از برنامه شبکه های یک، دو، سه و شبکه استانی اترک بهره مند شدند .

مهدوی اضافه کرد: طرح های بهره برداری شده برای تقویت سیستم آنالوگ در منطقه و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال افتتاح شده است.

وی احداث ایستگاه تلویزیونی (4 برنامه ای) روستای بهار، احداث ایستگاه تلویزیونی (4 برنامه ای) روستای احسان آباد و نصب مبدل چهار برنامه ای روستای اسطرخی از توابع شهرستان فاروج را سه طرح های بهره برداری شده در این شهرستان برشمرد .

یاد آور می شود در استان خراسان شمالی با راه اندازی215  ایستگاه فرستنده تلویزیونی به ویژه در مناطق مرزی و روستایی بیش از 85 درصد جمعیت استان زیر پوشش شبکه دیجیتال قرار گرفتند و تاکنون 73/9درصد از وسعت شهرستان فاروج معادل جمعیتی نزدیک به 38 هزار و 685 نفر تحت پوشش شبکه های دیجیتال قرار گرفته اند .

alt

alt