جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

افزایش پوشش دیجیتال کشور به 90 درصد تا پایان سال - صفحه محتوایی خبر

 

 

افزایش پوشش دیجیتال کشور به 90 درصد تا پایان سال

کیومرث طهماسبی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در حاشیه بازدید از بخش های مختلف این مرکز با بیان اینکه گذر از پخش آنالوگ به دیجیتال از اولویت های نخست سازمان صدا و سیماست خاطرنشان کرد: هم اکنون 80 درصد مردم کشور از پوشش شبکه های دیجیتال بهره مند هستند که این رقم در خراسان شمالی 85 درصد است .

وی پیش بینی کرد: تا پایان امسال پوشش دیجیتال در کشور به 90 درصد افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی؛ معاون امور استان های رسانه ملی همچنین جشنواره هجدهم تولیدات رادیو و تلویزیونی مراکز استان ها را فرصتی برای آسیب شناسی ، ارزیابی و بررسی نقاظ ضعف و قوت تولیدات مراکز استان ها برشمرد و گفت: این جشنواره با حضور حدود هزار هنرمند از سراسر کشور خرداد ماه امسال در تبریز برگزار می شود .  

طهماسبی از رشد قابل ملاحظه آثار رسیده به جشنواره به لحاظ کیفی خبرداد و گفت: هم اکنون آثار در بخش های مختلف درحال بررسی است .

وی عنوان کرد: حوزه فرهنگ و سبک زندگی ارتباط مستقیمی با هم دارند و برنامه سازان به این حوزه ها به صورت مصداقی ورود کنند و از کلی گویی در امر برنامه سازی پرهیز شود .

alt

طهماسبی معاون امور استان های سازمان در نشست شورای مدیران مرکز نیز با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: در حوزه فرهنگی کار جمعی است که می تواند ما را در پیشبرد اهدافمان کمک کند .

وی با اشاره به اینکه اگر ماموریت صدا و سیما برنامه سازی است این امر بجز با کار جمعی و گروهی به سرانجام نمی رسد . طهماسبی خاطرنشان کرد: برنامه سازان ما باید به حوزه رفتارهای فرهنگی در جامعه توجه کنند.

وی با اشاره به فرمایش رهبری در خراسان شمالی در خصوص سبک زندگی تصریح کرد : سبک زندگی یعنی ایجاد آرامش در زندگی و برنامه سازان باید با پرداختن به مصادیق سبک زندگی نسبت به این امر فرهنگ سازی را انجام دهند .