جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

افسانه های آذربایجان انیمیشن می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

افسانه های آذربایجان انیمیشن می شود


انیمیشن افسانه های آذربایجان در 13 قسمت 11 دقیقه ای به کارگردانی داود اشرفی و تهیه کنندگی علی اشرفی و با نظارت دکتر صدیق  در مرکز آذربایجان شرقی در دست تولید است.
اشرفی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما در عصر ارتباطات و اطلاعات زندگی می کنیم و کشورها سرمایه گذاری عظیمی جهت آموزش و پرورش نسل جوان و نوجوان خود هزینه می کند و با توجه  به سلطه کشورهای پیشرو بر صنعت انیمیشن و سرگرمی دنیا که سعی دارند علاوه بر کسب درآمد ، فرهنگ و خواسته سیاسی و اجتماعی خود را بخورد آینده سازان دیگر کشورها بدهند. تولید انیمیشن بومی با توجه به فرهنگ بسیار غنی کشورمان و وجود منابع عظیم داستانی و افسانه ای می تواند لحظاتی  سالم و شاد را برای کودکان به وجود بیاورد.  
وی اظهار داشت: پیش تولید این مجموعه از اوایل سال 1390 شروع و در مهر ماه به اتمام رسیده است . این مجموعه هم اکنون در حال انیمیت و رندر می باشد که با توجه به زمان بندی صورت گرفته خرداد ماه سال آینده آماده پخش خواهد شد.
وی افزود: سعی کرده ایم با  شخصیت پردازی کاراکترها  آنها را باور پذیر و همچنین با استفاده از تکنیک های بازیگری در انیمیت ، ارتباط بین کاراکترها و مخاطبینمان را هر چه بیشتر برقرار کنیم و شخصیت هائی جذاب و ماندگار ایجاد نمائیم وامیدوارم این مجموعه  کاری جذاب و آموزنده با تکیه بر فرهنگ و هنر کشورمان  برای مخاطبان کودک باشد که از مشاهده  آن لذت ببرند.
اشرفی در مورد تکنیک های استفاده شده در این مجموعه  اظهار داشت: انیمیشن افسانه های آذربایجان بصورت سه بعدی در دست تولید است  و ما سعی کرد یم با استفاده از تجربه دکتر صدیق و  تلفیق آخرین تکنولوژی روز دنیا با افسانه های آذری که توسط استاد کریم سربخش به زیبای هر چه تمام تر نوشته شده است با طراحی جذاب و نور پردازی و رنگ آمیزی  شاد اثر با کیفیتی را تولید کنیم.
عوامل تولید این مجموعه عبارتند:
نویسنده و مشاوره مجموعه : کریم سربخش /   انیماتورها : داود اشرفی ، علی اشرفی ،علیرضا پاکرو ، ندا فتحی نیای سنگاچین ، امین یگانه  / کاراکتر ست آپ : فاطمه قنبرنژاد / طراحی کراکتر: مریم صلح کننده وآرش ابراهیمی /  نور پردازی و رندر: سعید پورعلی
 

alt

alt