جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اقدامات شاخص صدا وسیمای مازندران برای پیشگیری و مقابله با کرونا - صفحه محتوایی خبر

 

 

اقدامات شاخص صدا وسیمای مازندران برای پیشگیری و مقابله با کرونا

اقدامات شاخص صدا وسیمای مازندران برای پیشگیری و مقابله با کرونا


 شبکه مازندران همگام با اقدام جهادی بخش‌های مختلف سازمان در اطلاع‌رسانی ویژه ویروس منحوس کرونا و در راستای پیشگیری و مقابله با این بیماری اقدامات مؤثر و سازنده‌ای در طی چند ماه اخیر انجام داد که در قالب برنامه‌های مختلف به مخاطبان مازنی ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در همین راستا صدای مازندران با پخش برنامه های  ویژه و روتین همچون: صبح مازندران، پیام مازندران، شباهنگام، دنیای جوانی، پرس و جو، سره سو، نماشون، یاد ایام، دریچه، سلامت باشید، رادیو نما و میان برنامه مجموعا به مدت 1420 دقیقه ضمن پخش پیام های بهداشتی از سوی کارشناسان به بحث کرونا و راههای انتقال و مقابله و پیشگیری از این ویروس منحوس اختصاص داد.
در این میان در برنامه صبح مازندران با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر روحانی‌زاده و پزشکان دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل درخصوص ویروس کرونا گفتگوی کارشناسی به عمل آمد. در پیام مازندران، ضمن  اطلاع رسانی خبرهای مربوط به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، توصیه‌های لازم در جهت پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا و همچنین پخش پیام های بهداشتی از سوی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی بیان شد. شباهنگام نیز درخصوص آخرین وضعیت شهرهای درگیر با بیماری کرونا اطلاع رسانی شد. دنیای جوانی با نوجوانان و جوانان درخصوص آگاهی بخشی و راه های مقابله با ویروس کرونا گفتگو به عمل آورد. برنامه پرس و جو با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آقای دکتر روحانی زاده و پزشکان دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل درخصوص ویروس کرونا و راه های مراقبت با آن گفتگو بعمل آمد.
در برنامه سره سو با 6 برنامه درخصوص شیوع بیماری کرونا و رعایت بهداشت فردی و مراقبت از خود و خانواده در برابر این ویروس بارکارشناسان علوم پژشکی مازندران و بابل ارتباط برقرار شد. در برنامه نماشون نیز به توصیه در خصوص رعایت نکات بهداشتی و تغذیه خوب پرداخت. برنامه یاد ایام نیز با روحیه دادن به مردم و آرامش در برابر شیوع بیماری کرونا و ارتباط با کارشناسان دینی و مذهبی و نحوه برقراری آرامش و نداشتن اضطراب رسالت رسانه ای خود انجام داد. برنامه دریچه نیز در یک برنامه اختصاصی به صورت میزگرد زنده با حضور معاونین علوم پژشکی بابل و مازندران نسبت به آموزش، اطلاع‌رسانی و پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اختصاص یافت. برنامه سلامت باشید به صورت تامینی با هدف آموزش و مبارزه و آگاهی‌بخشی درخصوص ویروس کرونا از صدای مازندران پخش شد.  در این بین 60 میان برنامه نسبت به پخش  (آگهی خدمات عمومی) و آگهی بخشی در خصوص ویروس کرونا و همچنین پیام های بهداشتی پزشکان عفونی اطلاع رسانی بعمل آمد و رادیو نما نیز به تعداد یکصد وپنجاه عکس با توصیه های لازم در جهت پیشگیری و... دراین زمینه پرداخت.

سیمای مازندران نیز با پخش برنامه های متنوع و مناسبتی و همچنین در برنامه های روتین به مدت 1300 دقیقه به ویروس منحوس کرونا به طور اختصاصی پرداخت.
در برنامه های پرمخاطب «مازرونی شو»  و «خانواده و زندگی» با حضور دکتر موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر قاسم زاده معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی بابل و دکتر علیخانی فوق تخصص ریه و همین¬طور ارتیاط تلفنی با دکتر روحانی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دکتر شریف‌پور فوق تخصص ریه در رابطه با توصیه های لازم در جهت پیشگیری و مراقبت در مورد ویروس کرونا پرداخته شد.
برنامه «صواحی» نیز مجری برنامه همراه با دکتر مهدوی متخصص تغدیه در مورد تغذیه  بیماری کرونا و مهندس ابدی درخصوص بهداشت محیط کار و منزل توصیه های لازم را به خانواده ها ارائه دادند.
برنامه «پزشک شما» به طور اختصاصی با دعوت از با دکتر سودابه آقاجان پور، دکتر لطف ا... داوودی و دکتر محمود صادقی متخصص بیماری های عفونی، دکتر شریف پور فوق تخصص ریه ، دکتر روحانی زاده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مورد آگهی بخشی درخصوص بیماری کرونا و همچنین برای ارائه پیام های  بهداشتی ویروس کرونا با دکتر جوانیان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل جهت آمار بیماری کرونا ارتباط تلفنی برقرار شد. پخش زیرنویس پیام ها و هشدارهای پیشگیری و خود مراقبتی و همین طور راه‌های انتقال این ویروس، پخش برنامه کوتاه آموزشی در فواصل برنامه‌ها و همین طور ارسال برای شبکه های سراسری، ارتباط تلفنی در برنامه های مختلف سیما با متخصصان و مسئولان مرتبط استانی.
و ... از جمله برنامه های اختصاص یافته به این بیماری بوده است.


واحد اطلاعات و اخبار نیز همچون با پخش بخش های خبری به مدت حدود 500 دقیقه به این بیماری پرداخت.
خبرهای مکتوب در رابطه با توصیه های بهداشتی ، مبتلا شدگان، فوتی، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و مراکز علمی و سینماها و اماکن ورزشی و گزارش‌های تصویری و تلفنی  با موضوع اطلاع رسانی درخصوص بیماری کرونا، راههای پیشگیری از آن، توصیه‌های بهداشتی، مصاحبه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، آموزش و پرورش از واحد اطلاعات و اخبار پخش شد.  بخش‌های خبری صدا و  سیما نیز  با موضوع اطلاع رسانی درخصوص بیماری کرونا، راه های پیشگیری از آن، توصیه های بهداشتی، مصاحبه با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، آموزش و پرورش و ... و ارتباط زنده با موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ارتباط زنده با استانداری و...
برنامه «انعکاس» نیز با حضور معاونین بهداشتی دانشگاه های مازندران و بابل دکتر روحانی زاده و دکتر جوانیان به طور اختصاصی به ویروس کرونا پرداخت.


معاونت فضای مجازی نیز با  3 کلیپ با حضور دکتر موسوی درخصوص پیش گیری از ویروس کرونا-آموزش نحوه رعایت بهداشت محیط-گزارش مردمی از نیازهای تجهیزات پزشکی در فضای مجازی به باز نشر آن پرداخت. یک برنامه اینفوگرافی با موضوع آموزش پیشگیری از ویروس کرونا با داده های پزشکی، 2 برنامه موشن‌گرافی در مجموع به مدت 2 دقیقه با موضوع رعایت موارد بهداشتی برای افراد مسن و کودکان در مهدکودک ها و مدارس- آموزش و پیشگیری از شیوع بیماری در استان، 6 مورد پوستر و 15 مورد عکس نوشت از نحوه شیوع بیماری و آموزش پیشگیری از شیوع بیشتر آن- آمار بهبود یافتگان این بیماری در جهان بازنشر شد. همچنین باز نشر 10 مورد موشن گرافی مرتبط با ویروس کرونا، اطلاع رسانی در سایت مرکز از طریق بارگزاری موشن گرافی و تولیدات مختلف مرتبط با ویروس کرونا، پخش کلیپ و توصیه‌های مختلف پزشکان کشوری و استانی درخصوص این ویروس، تولید 4 قسمت 3 دقیقه ای از صحبت های دکتر محمدصادق رضایی متخصص بیماری های عفونی درخصوص راه های پیشگیری و انتقال این بیماری، تولید 10 اینفوگرافی درخصوص ویروس کرونا و اطلاع رسانی در این خصوص و بازنشر کلیپ و موشن گرافی های مختلف دریافت شده از طریق رسانه ملی درخصوص ویروس کرونا از اقدامات انجام شده ای از سوی فضای مجازی هست که توانست به رسالت رسانه ای خود در رابطه با اطلاع رسانی این ویروس منحوس عمل کند.