جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

اقوام ایرانی هشت بهشت را در اصفهان جستجو می کنند - صفحه محتوایی خبر

 

 

اقوام ایرانی هشت بهشت را در اصفهان جستجو می کنند

سریال هشت بهشت به کارگردانی سعید عالم زاده و تهیه کنندگی امیر حسین شریفی در 90 قسمت 40 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز اصفهان و به سفارش مرکز سیمای استان ها تهیه و تولید می شود.

امیر حسین شریفی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هشت بهشت اولین مجموعه 90 قسمتی مرکز سیمای استان ها به شمار می آید و در سه فصل 30 قسمتی که هر فصل کارگردانی مجزا دارد ، تولید می شود.

وی با بیان اینکه این سریال در حال حاضر مراحل تصویربرداری را در لوکیشن ها هتل خورشید و هتل ابن سینا ی استان اصفهان پشت سر می گذارد افزود: به موازات تصویربرداری تدوین همزمان مجموعه در حال انجام است که تا کنون هفتت قسمت از این مجموعه آماده نمایش شده است.

وی در خصوص داستان این مجموعه اظهار داشت: در اصفهان بازارچه ای تحت عنوان نمایشگاه صنایع دستی و مواد غذایی همه اقوام ایرانی برپا می شود. کلیه اقوام در این نمایشگاهی که شهر اصفهان میزبان آن است،شرکت می کنند. البته موضوع اصلی داستان اختلاف دو برادر به نام های ایرج و جمشید است که تا پایان نود قسمت این موضوع ادامه دارد.

شریفی تصریح کرد: این سریال 90 قسمتی پس از معرفی شخصیت ها از قسمت 11 به بعد به صورت اپیزودیک بیشتر به گویش و آداب و رسوم آن ها می پردازد.

وی هدف از تولید این مجموعه را ایجاد وحدت بین کلیه اقوام ایرانی عنوان کرد و گفت: در این مجموعه 70 بازیگر از قومیت های مختلف ایرانی حضور دارند که در مراحل تصویربرداری به این مجموعه می پیوندند.

هوشنگ حریرچیان، حسن اکلیلی، افشین سنگ چاپ، افسانه ناصری، آزاده ریاضی، مانا بهرامی، علیرضا جعفری، مانی حیدری، محمد رضا ژاله محرابی، هوشنگ بشارتی، فاطمه واحدی، فرج الله گل سفیدی، فرهاد بشارتی، ابراهیم کلانی از جمله بازیگرانی هستند که تا کنون جلوی دوربین رفته اند.

گفتنی است طرح اولیه این مجموعه را امیرحسین شریفی به رشته تحریردرآورده و بر همین اساس شعله شریعتی و علی حسینی نگارش فیلم نامه ی آن را بر عهده دارند.


گروه تولید این مجموعه عبارتند از:

مدیرتولید: شاهرخ شریفی / مدیر برنامه ریزی: گلچهره دانش / دستیار تولید: پرتو خلیقی / هماهنگی تولید: حیدر شکاری / دستیار اول کارگردان: ماکان رضایی پور/ منشی صحنه: ملینا رضایی/ دستاردوم کارگردان: مجتبی حیدری/ مدیر صدابرداری: فرامرز مختاری/ دستیار صدا: سجاد معتمدزاده/ طراح صحنه و لباس: کیوان ذوالفقاری/ دستیاران صحنه و لباس: فاطمه نایب، عبدالرضا محمدیان/ مسئول لباس: نرگس علیزاده/ مدیر تصویربرداری: حسین سلیمانی/ دستیار اول تصویربرداری: ابوالفضل ناصری/ دستیاران تصویربردار: حسین علی داوودی، مجتبی برزو، احمد صادقیان، امین کلایی، سهیل ملکی، مسعود پورشکو/ تدوین: مهدی دهقان/ دستیار تدوین: الهام عبدالله زاده .

alt 

alt