جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اقوام گلستانی در راه آلمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

اقوام گلستانی در راه آلمان

مستند اقوام گلستانی با همکاری شبکه zdf و صدا و سیمای گلستان ساخته می شود.

اقوام گلستانی در راه آلمان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گلستان، نماینده امور بین الملل سازمان صدا و سیما، درنشست مشترک با نماینده شبکه zdf، مدیر کل ، معاونین و مدیران صدا و سیمای استان گلستان که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد بیان کرد: برای این همکاری بین تلویزیون ایران و آلمان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
حسنی درادامه افزود: دو کشور ایران و آلمان بیش از گذشته برای وحدت ملت های خود می کوشند و رسانه ملی  می تواند در این مسیر نقش برجسته ای ایفا کند.  
وی گفت: قرار است مستند اقوام ترکمن بر پایه 4 اصل اسب، فرش، موسیقی و شاعر مختومقلی فراغی ساخته شود و با این همکاری زیبایی ها و آداب و رسوم استان گلستان پیش از پیش و به گوش جهانیان برسد.
نماینده امور بین الملل سازمان صدا و سیما گفت: این مستند به مدت 52 دقیقه توسط شبکه zdf در گلستان و با همکاری صدا و سیمای گلستان ساخته می شود.
مدیر کل صدا و سیمای گلستان در این دیدار ضمن خیرمقدم به تیم رسانه ای ZDF افزود: تولید برنامه ها هم از طریق برنامه سازان صدا و سیما و هم از طریق بخش خصوصی انجام می شود و صدا و سیمای گلستان تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر ساخته شدن این مستند به کار خواهد بست.
عبدالحسینی افزود: با توجه به این که قوم ترکمن از اقوام قدیمی و کهن گلستان هستند پایه ساخت این مستند قرار گرفتند، شبکه گلستان از مشاوره تا تحقیقات پژوهشی با شبکه zdf   همکاری می کند.
وی بیان داشت:  این مستند باعث معرفی بیشتر اقوام ایرانی به دنیا می شود و با توجه به نزدیکی فرهنگی ایرانی ها وآلمانی ها می تواند زمینه ساز همکاری بیشتری شود.
مدیر کل صدا و سیمای گلستان افزود: مختومقلی شاعر پر آوازه مسلمان ترکمن ایرانی در این مستند به جهانیان معرفی خواهد شد و اسب  و فرش و موسیقی که جزء ضرورت ها قوم ترکمن است نیز در این مستند گنجانده خواهند شد.