حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

آمادگي صداوسیمای مرکز اصفهان براي ايجاد فضاي معنوي و پر نشاط در ماه مبارك رمضان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

آمادگي صداوسیمای مرکز اصفهان براي ايجاد فضاي معنوي و پر نشاط در ماه مبارك رمضان

آمادگي صداوسیمای مرکز اصفهان براي ايجاد فضاي معنوي و پر نشاط در ماه مبارك رمضان

 

شبکه اصفهان از اول ماه رمضان ویژه برنامه هایی با نام های یک شهر ضیافت ، برنامه ماه ملاقات خدا ویژه سحر و جزء خوانی قرآن کریم تهیه و پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان ویژه برنامه یک شهر ضیافت به صورت زنده با همکاری دستگاههای مختلف شامل : دادگستری کل استان ، دادستانی ، اداره کل زندان ها و با همکاری عموم مردم نوع دوست اصفهان به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و کمک به خانواده زندانیان نیازمند می پردازد.

ارتباط مردم با این برنامه از طریق تلفن ، سامانه پیامکی و سایت برنامه انجام می گیرد و در برنامه امسال حضور هنرمندان تاتر و سینما و بحث کارشناسی تحقیقی و نیز حضور چهره های شاخص و محبوب کشوری به تنوع برنامه کمک خواهند کرد.

برنامه یک شهر ضیافت به تعداد 30 قسمت و هر قسمت به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی سید فرهاد عریضی ، کارگردانی رضا صالحی ، نویسنده محمدباقر انصاری و اجرای مجریان اصفهان در سیمای مرکز اصفهان به صورت زنده تولید و در ایام ماه رمضان ، دقایقی قبل از افطار از شبکه اصفهان پخش می شود.

برنامه «ماه ملاقات خدا» ویژه سحر پیرامون موضوعات سحرگاهی به تعداد 30 برنامه و هر برنامه به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی حسین حقیقت و برنامه جزء خوانی قرآن نیز به صورت زنده صبح ها از امام زاده هلال بن علی در شهرستان آران و بیدگل و بعد از ظهر ها از صحن امام زاده نرمی دولت آباد اصفهان به تعداد 30 برنامه و هر برنامه به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی رسول زارعی از شبکه اصفهان پخش می شود.

همچنین پخش مراسم جزء خوانی قرآن بعد از خبر 24 به مدت 60 دقیقه از روستای مشهد اردهال ، جزء خوانی نوجوانان در امامزاده آقاعلی عباس روزانه به مدت 20 دقیقه و انعکاس مراسم های ویژه ماه رمضان در سطح شهر هر شب به مدت 20 دقیقه از دیگر برنامه های شبکه اصفهان می باشد. برنامه پزشکی سیب نیز به شکل ویژه روزهای یکشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه به مسائل و مشکلات روزه داران می پردازد.

درحوزه صدا هم علاوه بر پخش هر روز ترتیل قرآن و دعای افتتاح هرشب ساعت 21:35 ، ویژه برنامه هایی با عنوان های دعوتنامه ویژه افطار و دربارگاه ملکوت ویژه سحر به صورت زنده تهیه و پخش می شود.

بر این اساس ویژه برنامه دعوتنامه با ساختار ترکیبی نمایشی در 31 برنامه با هدف ارشادی تربیتی با موضوع اخلاقی اجتماعی تولید می شود.مسابقه  ، نمایش ، معرفی مساجد ، گزارش ، کارشناس ، تلفن و پیامک از جمله بخش های این برنامه می باشد که در ایام ماه مبارک رمضان ساعت 18:30 به مدت 90 دقیقه تولید و پخش می شود.

ویژه برنامه دربارگاه ملکوت نیز با ساختار ترکیبی ساده به مدت 120 دقیقه در 30 برنامه با هدف ارشادی تربیتی با موضوعات اخلاقی عرفانی در هنگام سحر به صورت زنده پخش می شود.

پخش فراز کوتاهی از دعای ابوحمزه ثمالی ، گفتگو با کارشناس در خصوص موضوع برنامه ، دعای سحر ، تلفن و پیامک و گزارش های مردمی از جمله بخش هایی این برنامه می باشد که به تهیه کنندگی عباس یوسفی ، نویسنده فاطمه ترابی و گویندگی محمد امین صادقی تولید و ساعت 2:45 بامداد پخش می شود.

 همچنین تهیه و پخش خبر و گزارش در بخش های خبری رادیویی و تلویزیونی از محافل قرآنی ، معرفی خیرین و خیریه های استان ، گزارش از روزه اولی ها ، پوشش عزاداری های شب قدر ، اهداء خون و پوشش راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر از دیگر برنامه های مرکز اصفهان در ماه مبارک رمضان می باشد.