سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان

 

همزمان با برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در نقاط مختلف استان اصفهان ، صداوسیمای مرکز اصفهان ویژه برنامه هایی را در رادیو ، تلویزیون و خبر تولید و در گستره استانی و ملی پخش می کند.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اصفهان ، این مرکز در دهه اول محرم امسال علاوه بر پوشش عزاداری های مردم حسینی در همه شهرستانهای استان , تجمع های بزرگ و پرشکوه مردم و همچنین عزاداریهای تاسوعا و عاشورا در شهر اصفهان  و نقاط مختلف استان را به شکل  زنده از شبکه استانی  و شبکه های سراسری انعکاس می دهد.
بر این اساس معاونت سيماي مركزاصفهان با برنامه‌ريزي هاي دقيق و گسترده اي نسبت به سالهای گذشته ، حضور گسترده مردم عزادار مرکز استان و سایر شهرستانهای استان را انعکاس می دهد و با تامین، تولید و پخش برنامه های متناسب با این ماه رضایت مخاطبان استانی و غیر استانی را جلب می کند.
شبكه استاني اصفهان در اين ايام علاوه بر اختصاص برنامه هاي روتين خود به موضوع قیام خونین امام حسین(ع) و عزاداری ماه محرم ،  با تهیه و تولید ويژه برنامه های "قافله عشق" ، " اصفهان امروز" ، " حسینیه " ،  "شام غریبان" ، "مراسم شیرخوارگان" و همچنین پخش تصاویر شور حسینی مردم در تکایا و مجموعه های فرهنگی اصفهان با عناوین مجموعه فرهنگی انصارالحسین ،  مجموعه فرهنگی مسجد محمدیه ، مجموعه فرهنگی باران و پوشش اعزاداری هیئات سنتی و مراسم های شهرستان های استان مانند امام زاده محمدهلال ابن علی در آران و بیدگل و امام زاده ابراهیم ابن موسی کاظم دردولت آباد ، عزاداری حسینی مردم اصفهان را انعکاس می دهد.
تهیه و پخش برنامه تامینی سیراب از عتش ، ساخت کلیپ ویژه محرم ، ساخت انواع کلاکت نوحه خوانی ، وله های گرافیکی ویژه محرم و پوشش رسانه ای مراسم روزهای تاسوعا و عاشورا با حضور مردم شریف ، دیندار و عزادار اصفهان از شبکه استانی و شبکه های سراسری از دیگر اقدامات شبکه اصفهان می باشد.
معاونت صداي مركز اصفهان نيز علاوه بر برنامه های روتین خود که به موضوع محرم می پردازد  با تأمين ، توليد و پخش ویژه برنامه هایی از شبكه استاني راديو ، عشق و ارادت خالصانه مردم مومن و انقلابی اصفهان را منعکس می کند. این معاونت با تولید و پخش ویژه برنامه های خیمه ، یک دریا عطش و محله های عاشقی و پخش سخنرانی و برنامه های روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی فلسفه قیام عاشورا و نهضت حسینی را بازگو می کند.
معاونت خبر مرکز اصفهان نیز همگام با سایر واحد های تولیدی مرکز، با تولید و پخش گزارش های مختلف تلویزیونی و رادیویی از عزاداریهای مردم استان و تهيه و ارسال اخبار و گزارش هاي مختلف رادیویی و تلویزیونی به تهران ، فضای مجازی و سایت خبرگزاری به موضوع محرم می پردازد.
راه اندازی صفحه ویژه ماه محرم در سایت مرکز ، تامین ، تولید و انتشار محتوای مناسب ویژه محرم ، اطلاع رسانی برنامه های صداوسیما در کانال های سروش مرکز ، تعامل با مخاطبان و انتشار محتوای مخاطبان در کانال های سروش و انعکاس مراسم های اعزاداری استان نیز از جمله  اقدامات معاونت فضای مجازی مرکز اصفهان ویژه ماه محرم است.