سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان

آمادگی صداوسیما در انعکاس عزاداریهای مردم شهر و استان نصف جهان


همزمان با برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در نقاط مختلف استان اصفهان ، صداوسیمای مرکز اصفهان ویژه برنامه هایی را در رادیو ، تلویزیون و خبر تولید و در گستره استانی و ملی پخش می کند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اصفهان ، این مرکز در دهه اول محرم امسال علاوه بر پوشش عزاداری های مردم حسینی در همه شهرستانهای استان , تجمع های بزرگ و پرشکوه مردم و همچنین عزاداریهای تاسوعا و عاشورا در شهر اصفهان  و نقاط مختلف استان را به شکل  زنده از شبکه استانی  و شبکه های سراسری انعکاس می دهد.
بر این اساس معاونت سيماي مركزاصفهان با برنامه‌ريزي هاي دقيق و گسترده اي ، حضور پر شور مردم عزادار مرکز استان و سایر شهرستانهای استان را انعکاس می دهد و با تامین، تولید و پخش برنامه های متناسب با این ماه رضایت مخاطبان استانی و غیر استانی را جلب می کند.
شبكه استاني اصفهان در اين ايام علاوه بر اختصاص برنامه هاي روتين خود به موضوع قیام خونین امام حسین(ع) و عزاداری ماه محرم ،  با تهیه و تولید ويژه برنامه های "قافله عشق" به مدت 520 دقیقه ، " اصفهان امروز" به مدت 75 دقیقه ، " احلی من العسل " به مدت 60 دقیقه ،  "رهروان زینبی" به مدت 40 دقیقه ، "شام غریبان" به مدت 60 دقیقه ، "مستند پیرغلامان" به مدت 240 دقیقه ، "حسینیه تولیدی کربلا" به مدت 325 دقیقه ، "همایش شیرخوارگان" به مدت 90 دقیقه ، "مراسم تاسوعا و عاشورا" به مدت 360 دقیقه ، "سخنرانی های مذهبی" به مدت 720 دقیقه و "عزاداری مجموعه های فرهنگی انصارالحسین" به مدت 160 دقیقه و پوشش اعزاداری هیئات سنتی و مراسم های شهرستان های استان مانند امام زاده محمدهلال ابن علی در آران و بیدگل و امام زاده ابراهیم ابن موسی کاظم دردولت آباد و عزاداری حسینی مردم اصفهان را انعکاس می دهد.
تهیه و پخش برنامه های تامینی ، ساخت کلیپ ویژه محرم ، ساخت انواع کلاکت نوحه خوانی ، وله های گرافیکی ویژه محرم از دیگر اقدامات شبکه اصفهان می باشد.
معاونت صداي مركز اصفهان نيز علاوه بر برنامه های روتین خود که به موضوع محرم می پردازد  با تأمين ، توليد و پخش ویژه برنامه هایی از شبكه استاني راديو ، عشق و ارادت خالصانه مردم مومن و انقلابی اصفهان را منعکس می کند. این معاونت با تولید و پخش ویژه برنامه های "خیمه" به تعداد 14 برنامه 75 دقیقه ای(18:05) ، "عشق و عطش" به تعداد 13 برنامه 20 دقیقه ای(10:15) ، "یک کاروان آه" به تعداد 13 برنامه 40 دقیقه ای(21:35) ، "آوای محرم" به تعداد 14 برنامه 30 دقیقه ای(15:00) ، "شیرخوارگان" به مدت 120 دقیقه (10:00) ، پخش نمایش به تعداد 14 برنامه 30 دقیقه ای(22:15) و پخش برنامه های روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ، فلسفه قیام عاشورا و نهضت حسینی را بازگو می کند.
همچنین معاونت خبر مرکز اصفهان همگام با سایر واحد های تولیدی مرکز، با تولید و پخش گزارش های مختلف تلویزیونی و رادیویی از عزاداریهای مردم استان و تهيه و ارسال اخبار و گزارش هاي مختلف رادیویی و تلویزیونی به تهران ، فضای مجازی و سایت خبرگزاری به موضوع محرم می پردازد.
تولید محتوا در صفحه سایت مرکز ویژه ماه محرم ، تامین ، انتشار محتوای مناسب ویژه محرم ، اطلاع رسانی برنامه های صداوسیما در کانال ها و شبکه های مختلف مرکز ، تعامل با مخاطبان و انتشار محتوای مخاطبان در کانال های سروش و انعکاس مراسم های اعزاداری استان نیز از جمله  اقدامات معاونت فضای مجازی مرکز اصفهان ویژه ماه محرم است.