سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

آمادگی صدا و سیمای مرکز کیش برای تعطیلات نوروز98 - صفحه محتوایی خبر

 

 

آمادگی صدا و سیمای مرکز کیش برای تعطیلات نوروز98

آمادگی صدا و سیمای مرکز کیش برای تعطیلات نوروز98

 

محمد صادق کوثری فر مدیر کل صدا و سیما در نشست خبری با اصحاب رسانه جزیره کیش ضمن تشریح برنامه های این مرکز برای تعطیلات نوروز98 اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن سال نو و ایام تعطیلات نوروزی و اینکه جزیره کیش مقصد گردشگری بسیاری از هموطنان خواهد بود ،لذا صدا و سیما با اهداف اطلاع رسانی ،تفریحی و سرگرمی و ایجاد شادابی و نشاط در بین کیشوندان و گردشگران با تهیه ویژه برنامه های رادیویی و تلویزیونی به استقبال سال1398 می رود.

محمد صادق کوثری فر با اشاره به حوزه صدا و تولید چند ویژه برنامه در رادیو کیش گفت: برنامه رادیویی  « هفت سین » ویژه تحویل سال 98 به مدت 120 دقیقه در روز 29 اسفند در قالب اجرای استودیویی و محیطی با حضور گزارشگر برنامه در جوار مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی (ع) جزیره کیش و با حضور هنرمندان پخش می شود.آرم ، گفتار ، معرفی اماکن گردشگری کیش ، ارتباط با مسئولان و دست اندرکاران اجرایی ، گزارش ، معرفی خدمات ارائه شده برای مسافرین نوروزی ، ارتباط زنده با شهرهای مشهد مقدس ، قم و حرم شاهپراغ ، موسیقی با کلام و بی کلام و...از بخش های متنوع این برنامه است.

مدیر کل مرکز کیش افزود: برنامه زنده صبحگاهی رادیویی((بهار جزیره)) نیز به تعداد 16 برنامه 180 دقیقه ای از تاریخ 01/01/98 الی 16/1/98 هر روز ساعت 9 صبح از رادیو کیش پخش می گردد. آرم ، گفتار ،اطلاع رسانی پرواز ها ، اخبار رویدادهای هواشتاسی ، برنامه حرکت شناور ها ، گفتگو و گزارش با گردشگران نوروزی ، پیام های محیط زیست ، ارتباط با مسئولین جزیره ، ارتباط با گزارشگران مراکز استان ها ،  تلفن ، پیامک ، موسیقی با کلام و بی کلام از بخش های این برنامه است.

وی افزود: (( نوروز کیش ))  ویژه برنامه رادیویی عصرگاهی است که به تعداد 16 برنامه 180 دقیقه ای از تاریخ 01/01/98 الی 16/1/98 هر روز ساعت 18 از رادیو کیش پخش می گردد. این برنامه با هدف سرگرمی ، تفریحی و اطلاع رسانی برای مسافران و گردشگران در ایام نوروز تولید شده و شامل  آرم ، گفتار ،اطلاع رسانی پرواز ها ، اخبار رویدادهای هواشتاسی ، برنامه حرکت شناور ها ، گفتگو و گزارش با گردشگران نوروزی ، پیام های محیط زیست ، ارتباط با مسئولین جزیره ، ارتباط با گزارشگران مراکز استان ها ،  تلفن ، پیامک ، موسیقی با کلام و بی کلام و ... می باشد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش از برنامه (( آوای بهار )) به عنوان پنجمین ویژه برنامه رادیویی نوروز 98 نام برد و اظهار داشت : این برنامه  به تعداد 13 برنامه 45 دقیقه ای از تاریخ 01/01/98 الی 13/1/98 هر روز ساعت 17 از رادیو کیش پخش می گردد.این برنامه با ساختار کلامی آوایی به صورت تولیدی با هدف پرکردن اوقات فراغت و ایجاد لحظه های شاد و مفرح و پخش موسیقی تولید شده و ضمن معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری کیش شامل آرم ، گفتار ، موسیقی بی کلام و با کلام ،پیامک و تلفن می باشد.

مدیر کل صدا و سیما همچنین از خونه های همیشه نو ، ساز نو ، فرهنگ مردم ، نوروز نامه ، گلگشت ، ایران را بگردیم ، تحفه ، قند و عسل ، طنز و طنزپردازان ، روایت راوی ، دلخنده و پخش نمایش به عنوان سایر برنامه هایی که برای پخش از رادیو کیش در ایام نوروز98 درنظرگرفته شده است نام برد.وی افزود در مجموع بیش از 6500 دقیقه تولید و بیست هزار دقیقه برنامه تامینی ویژه سال نو در ایام نوروز از رادیو کیش پخش خواهد شد.

ایشان تصریح کرد : در مجموع در ایام نوروز همکاران ما در رادیو کیش بالغ بر 155 ساعت ویژه برنامه نوروزی تولید و پخش خواهند کرد و در ارتباط زنده رادیویی با شبکه های سراسری و مراکز استان ها ، جاذبه های گردشگری جزیره کیش را به هموطنان معرفی خواهند نمود .

محمد صادق کوثری فر در ادامه به ویژه برنامه های تلویزیونی این مرکز در ایام نوروز اشاره کرد و گفت : « عیدانه » عنوان ویژه برنامه تلویزیونی لحظه تحویل سال 98 است که روز 29 اسفند به مدت 210 دقیقه از ساعت 23 از سیمای کیش پخش می گردد. دعوت از چهره های هنری و ورزشی جزیره ، اطلاع رسانی وضعیت جوی  ، تهیه گزارش از مسافران نوروزی ، تهیه گزارش از مشاغل خاص در لحظات تحویل سال ، ارتباط با کاروان های راهیان نور ، برگزاری مسابقه تصویری ، نوروز خوانی و دعوت از شاعران برجسته ، وله و سرود ، میان برنامه دعای تحویل سال و .... از بخش های این برنامه است.  وی همچنین با اشاره به اینکه سیمای کیش هر روزنیز به مدت 70 دقیقه در خدمت کیشوندان و گردشگران خواهد بود گفت : برنامه « پا به پای بهار »  از تاریخ 1/1/98 الی 15/1/98 ساعت 21 از سیمای کیش بصورت زنده پخش خواهد شد.

مدیر کل صدا و سیما همچنین از مستند های سینا (1) ، پارادایس ، گونه های جانوری کیش ، آواز مرغ مینا ، ساکنین صخره های مرجانی ، کیش از نگاهی دیگر ، اپیزودیک هم کیش ، مرجان ها ، گونه های گیاهی کیش و سریال در حاشیه (1) و جشنواره فیلم های سینمایی نوروزی دیگر برنامه هایی که برای پخش از سیمای کیش در ایام نوروز 98 در نظر گرفته شده است نام برد. وی افزود در مجموع بیش از 4642 دقیقه تولید تامین برنامه های تلویزیونی در ایام نوروز خواهیم داشت.

وی همچنین به فعالیت های خبری مرکز اشاره کرد و گفت : واحد خبر مرکز کیش هر روز دو بخش خبری خواهد داشت . ساعت 17 بخش خبری سیما و ساعت 18:30 بخش خبری صدا از برنامه های واحد خبر کیش  در ایام نوروز 98 می باشد.

محمد صادق کوثری فر در خصوص فعالیت مرکز در حوزه فضای مجازی گفت: مسابقه عکس و کلیپ راهیان نور ، مسابقه عکس و کلیپ نوروز ، پویش حفظ محیط زیست ، پویش رانندگی امن ، پویش نه به چهارشنبه سوری خطرناک از مهمترین فعالیت هایی حوزه مجازی در ایام نوروز 98 خواهد بود.