سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

امام جمعه تبریز : لزوم بیان علل حضورپرشکوه مردم در عزاداری محرم امسال - صفحه محتوایی خبر

 

 

امام جمعه تبریز : لزوم بیان علل حضورپرشکوه مردم در عزاداری محرم امسال

امام جمعه تبریز : لزوم بیان علل حضورپرشکوه مردم در عزاداری محرم امسال

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: حضور پرشور مردم در عزاداری های عاشورا و تاسوعای امسال متفاوت تر از سال های قبل و بسیار پر معنا بود.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم در دیدار مدیرکل ، معاونان و مدیران صداو سیما و لزوم تبیین علل حضور پرشکوه مردم در عزاداری محرم امسال گفت : مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امسال در مناطق مختلف جهان چشمگیر بود و با وجود محدودیت ها پدیده ای نو از قلب اروپا تا غرب و شرق آسیا محسوب می شد.
وی افزود : باید به حضور پرشور جوانان در عزاداری ها به صورت گسترده پرداخت و دلایل آن تحلیل شود زیرا روند گسترش عزاداری ها در زمانی اتفاق افتاد که مردم در فشار اقتصادی و گرانی هستند اما حتی سفره های احسان و نذری هم زیاد تر از سالهای قبل بود و رسانه ملی باید این پدیده را تحلیل کند.
امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد : باید قدر جوانان را دانست چرا که کشور را از بحران ها جوانان متعهد نجات می دهند.
وی ساماندهی هیئت های مذهبی و خط دهی اصولی به آنها را خواستار شد.
حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم همچنین با اشاره به نابسامانی اقتصادی در کشور تصریح کرد : مشکلات و مطالبات مردم را باید رسانه ملی بیان کند تا دشمنان کشور نتوانند از این مشکلات سوءاستفاده و یا به نفع خود روایت کنند.
وی صدا و سیما را مَحرم و رازدار انقلاب اسلامی و مردم دانست و از تلاش های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در پوشش گسترده عزاداری های محرم تجلیل کرد.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این دیدار گفت : کارکنان این سازمان به صورت جهادی ، عاشقانه و مخلصانه در ایام عزای سید و سالار شهیدان فعالیت کردند تا عظمت دسته های عزاداری را به تصاویر بکشند.
مهندس مرتضی صفری افزود : مهمترین دستاورد این عملکرد افزایش جذب مخاطب بود که تا حد مطلوبی برآورده شده است.
وی اظهار داشت  : برنامه عزاداری 250 هیئت استان در ایام محرم از شبکه استانی پخش شد و همه بخشهای خبر ، سیما ، صدا ، برون مرزی و فضای مجازی دست به دست هم دادند تا عظمت عزاداری سید و سالار شهیدان را به جهان مخابره کنند.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ادامه داد : عزاداری 5 شهرستان به صورت مستقیم از شبکه سهند و عزاداری های 14 شهرستان هم از طریق ارتباط اینترنتی به صورت همزمان هم از شبکه استانی و هم سراسری پخش شد.
وی با اشاره به شرایط نامطلوب معیشت مردم تصریح کرد : رسانه ملی در موضوع فشارهای اقتصادی و گرانی بی تفاوت نیست و در کنار مردم است.
وی تعیین تکلیف کالاهای احتکاری کشف شده را از مطالبات کنونی مردم استان برشمرد و گفت : صدا و سیما آماده انتقال پاسخ مسئولان مربوطه به مردم و شفاف سازی درباره این موضوع است.
مدیر کل صدا و سیمای استان ادامه داد : باید در برابر جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی رسانه های معاند و استکبار جهانی که تلاش می کنند مردم را مرعوب تبلیغات و شایعات خود کنند مقاومت و توطئه های آنها را نقش بر آب کرد .