سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه موقت تهران مهمان مرکز خراسان رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

امام جمعه موقت تهران مهمان مرکز خراسان رضوی

امام جمعه موقت تهران گفت: با وجود سمپاشی رسانه های بیگانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی همچنان مورد توجه مردم است.

حجت الاسلام کاظم صدیقی  با حضور در  ویژه  برنامه افطار  سفره های همدلی تولید صدا و سیمای خراسان رضوی گفت: خداوند این عالم را پیوسته خلق کرده است. خدا را شکر می کنم که مردم با صدا و سیما زندگی می کنند و با این هجوم شبکه های بیگانه و  سم پاشی هایی که دارند باز هم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مورد توجه مردم است.

امام جمعه موقت تهران افزود: این رسانه هم مسئولیت آگاهی بخشی و جهل زدایی دارد و هم مسئولیت انتشار خبرهای صحیح جهان را به عهده دارد.

 ایشان افزود: صدا وسیما مسئولیت سنگینی در خصوص موضوعات خانواده، اقتصاد، فرهنگ و سیاست و نیازهای متنوع جامعه دارد.

امام جمعه موقت تهران به تلاش های دشمن برای سست کردن بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: صدا و سیما باید با برنامه ریزی و بهره گیری از منابع دینی، فرصت های خوبی برای سرگرمی و ایجاد نشاط برای جوانان ایجاد کند.

alt

حجت الاسلام صدیقی افزود: اسلام دینی است که برای جزئیات زندگی از جوانی تا پیری و برای همه اصناف و مشاغل برنامه دارد و در روایات و احادیث اسلامی نیز بر آنها تأکید شده است که با روحیه و نشاط باید از کسالت به خدا پناه ببریم. وی به ضرورت توجه به حضور قرآن در زندگی تأکید کرد و گفت: قرآن نسخه ای شفا بخش است و دردهای زندگی و خلاء ها و  بیماری های سیاسی و اجتماعی با این نسخه الهی برطرف می شود.

وی در خصوص ویژه برنامه افطار صدا و سیمای خراسان رضوی  با عنوان  سفره های همدلی نیز، گفت: این برنامه ارتباط میان مسجد و محله و منزل را مورد تأکید قرار داده و از روانشناسان اجتماعی خوبی نیز بهره گرفته و فرصت خوبی را برای مخاطبان روزه دار  ایجاد کرده است.