سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امسال پیرغلامان حسینی به گلستان می روند - صفحه محتوایی خبر

 

 

امسال پیرغلامان حسینی به گلستان می روند

جلسه همایش پیرغلامان حسینی در صدا و سیمای مرکز گلستان با حضور قائم مقام مرکز و مدیر کل سازمان تبلیغات شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گلستان، قائم مقام مرکز صدا و سيمای گلستان گفت: همايش پيرغلامان حسيني  آبان ماه امسال در گرگان برگزار مي شود و اين همايش از شبكه هاي مختلف راديويي و تلويزيوني پخش خواهد شد. 

شیرمحمدی در خصوص برگزاری این همایش گفت: تجلیل از پیر غلامان حسینی را کاری نیکو و پسندیده اعلام کرد و خواستار استمرار این حرکت شایسته در سال‌های آینده با قوت و قدرت بیشتر شد.

وی در ادامه اضافه کرد: تداوم راه حسینی و مکتب ارزشی اباعبدالله ‌الحسین (ع) نیازمند کسب معرفت و آگاهی است تا در سایه فضایل و به دست آوردن اصالت اعتقادی بتوان جامعه را به پویایی و زنده بودن واقعی سوق داد.

قائم مقام افزود: پيرغلامان ساليان متوالي باعث زنده نگه داشتن ياد و نام حضرت اباعبداله الحسين (ع) شدند و در برپايي مراسم گراميداشت اهل بيت و در شورآفريني و شعور افزايي مردم نقش مهمي ايفا کردند و شايسته تکريم هستند.

alt

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ صدا و سیما تلاش خواهد کرد با به کارگیری نیروهای توانمند خود مستند ماندگاری را از این همایش تهیه و تدارک ببیند تا به عنوان گنجینه ارزشمندی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل سازمان تبلیغات شورای اسلامی دبیر این همایش گفت: تحول فرهنگي و رهايي از ظلمت ها و رسيدن به نورانيت از اهداف ديني اسلام است و انقلاب اسلامي نيز براي استقرار اسلام عزيز در کشور ما بوقوع پيوست.

حجت السلام والمسلمین ولی نژاد افزود: معضلات فعلي جوامع عمدتاً ناشي از فقر فرهنگي و رفع اين مشکلات نيز منوط به عمل به تعاليم انبياء الهي و ائمه معصومين است، تعاليم اسلامي و معارف اهل بيت اصل ترين مرجع ما براي هر اقدام فرهنگي است

 وي تصریح کرد: همايش پيرغلامان به نوبه خود فرصتي است که در سايه آن مجموعه اي از برنامه هاي بصيرت افزايي تحت نام حضرت سيدالشهداء(ع) انجام و جامعه با معارف ائمه آشنا تر گردند.