سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

امضای تفاهم‌نامه عصر پیشرفت میان مرکز سیمای استان‌ها و نهضت اجتماعی جوانان - صفحه محتوایی خبر

 

 

امضای تفاهم‌نامه عصر پیشرفت میان مرکز سیمای استان‌ها و نهضت اجتماعی جوانان

امضای تفاهم‌نامه عصر پیشرفت میان مرکز سیمای استان‌ها و نهضت اجتماعی جوانان


تفاهم‌نامه لیگ الگوهای موفق با عنوان «عصر پیشرفت» میان مرکز سیمای استان‌‌ها و نهضت اجتماعی جوانان به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، آیین امضای تفاهم‌نامه لیگ الگوهای موفق با عنوان «عصر پیشرفت» میان مرکز سیمای استان‌ها و نهضت اجتماعی جوانان برگزار شد.
براساس این تفاهم‌نامه که در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری )مدظله العالی) و اجرایی شدن شعار جهش تولید و بیانیه گام دوم انقلاب به امضا رسیده است، الگوهای موفق هر استان در فرآیندی از پیش تعیین شده، شناسایی و با هدف تشویق و ترغیب جوانان در شبکه‌های استانی صدا و سیما و شبکه شما معرفی می‌شوند.
سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها در این مراسم با اشاره به آمارها و اتفافاتی که در طول سال 98 رقم خورده است اظهار کرد: اقداماتی که با محوریت نیکوکاری و کمک‌های مردمی صورت می‌گیرند توسط شبکه‌های اجتماعی معرفی و گاه هدایت می‌شوند اما در این بین مرکز سیمای استان‌ها هم نقش مهمی دارد.
وی افزود:  آرامش موجود در کشور دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها تلاش برنامه‌سازان مراکز در راستای آگاهی‌بخشی به مخاطبان تلویزیون است گفت: فشار رسانه‌های معاند از دی ماه سال گذشته افزایش یافته و آنها سعی می‌کنند هجمه‌های خود را متوجه رسانه ملی کنند اما در این بین شبکه‌های استانی نقش مهمی در خنثی کردن توطئه‌ها داشته‌اند.
وی ادامه داد: معاونت‌های فضای مجازی مراکز نیز همراهی خوبی با حوزه سیما داشته‌اند به همین دلیل به دنبال حمایت از اینگونه اقدامات و همراهی‌ها هستیم ضمن اینکه شبکه سراسری «شما» هم پشتیبان مراکز استانی بوده و مدیریت این شبکه همواره در این راستا گام برداشته است.
فاطمی با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسیقایی موجود در مراکز و استان‌های مختلف کشور برای تعمیق و گسترش بیشتر پیام رسانه ملی عنوان کرد: لازم است کارویژه‌های مختلفی برای واحدهای شعر و موسیقی مراکز تعریف و آثار ماندگاری در این حوزه تولید شود.
گفتنی است بر اساس اعلام نهضت اجتماعی جوانان، در مرحله نخست شناسایی الگوهای استانی، 300 الگو بر اساس شاخصه‌های مشخص رصد شده‌اند.
نخستین شاخص، مردمی بودن آنهاست ضمن اینکه به خودجوش بودن فعالیت‌ها یا به عبارتی آتش به اختیار بودن آنها توجه شده است.
شاخص دوم، قابلیت تکثیر و توزیع اقدامات و شیوه کاری الگوهاست، در واقع تنها به آن دسته از افراد و فعالیت‌ها پرداخته شده که ویژگی تکثیر در سطح وسیع و بکارگیری سریع توسط دیگر جوانان جز خصوصیات اصلی آنها باشد و به عبارتی الهام‌بخش جامعه جوان کشور محسوب شوند.
خلاقیت، سومین شاخصه‌ای است که در زمینه معرفی الگوها مورد توجه قرار گرفته است، در واقع الگوهای مورد بحث باید راه‌های میان‌بُر را با تکیه بر عنصر نوآوری بکار گرفته باشند.