سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

امضای تفاهم نامه برای ریشه کنی بی سوادی - صفحه محتوایی خبر

 

 

امضای تفاهم نامه برای ریشه کنی بی سوادی

امضای تفاهم نامه برای ریشه کنی بی سوادی

امضای تفاهم نامه برای ریشه کنی بی سوادی

در ديدار معاون وزير و رئيس سازمان نهضت سواد آموزي با معاون امورمجلس و استان های رسانه ملی، تفاهم نامه همكاري در زمينه ريشه كني بي سوادي امضاء شد.

در این دیدار معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی با اشاره به بخش هایی از این تفاهم نامه گفت: داشتن نگاه هنری در جذب سواد آموزان، زیبایی شناسی و آشنایی با سلیقه مخاطبان و توجه به جغرافیا و زبان محلی هر منطقه از مهمترین موضوعاتی است که برنامه سازان برای تولید برنامه ای موفق باید به آن توجه کنند.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: باید تلاش کرد تا با راهکارها و راهبردهای رسانه ای شوق یاد گیری در بی سوادان ایجاد و فرهنگ تقاضا محوری برای استفاده از خدمات سوادآموزی در جامعه نهادینه شود.

وی ادامه داد: اگر اولویت های استانی سوادآموزی به تفکیک استان ها مشخص شود بدون شک مراکز صدا و سیما با استفاده از ویژگی ها و ظرفیت هایی که در اختیار دارند می توانند جریانی تاثیرگذار را در این حوزه ایجاد نمایند.  

در ادامه علي باقر زاده معاون وزير رئيس سازمان نهضت سواد آموزي كشور افزود: اولويت يافتن بحث سوادآموزي در سخنان حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي بيانگر اهميت اين مساله است. امروز سازمان نهضت سوادآموزي متولي ريشه كني بي سوادي در كشور است و همه مسئولين اراده كرده اند كه بي سوادي ريشه كن شود.  

وی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های شبکه های رادیویی و تلویزیونی، صدا و سیمای مراکز استان ها را مهمترین بازوی سازمان نهضت سوادی آموزی عنوان کرد و گفت: مردم به رسانه اعتماد ویژه ای دارند و این اعتماد فرصت خوبی برای تبلیغ و ترویج سواد آموزی است.

گفتنی است: تولید برنامه های متنوع سوادآموزی در قالب برنامه های مختلف و همکاری در برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی از مهمترین بخش های این تفاهم نامه است.