جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

امضای تفاهم نامه همکاری مرکزگیلان و تلویزیون آستراخان روسیه - صفحه محتوایی خبر

 

 

امضای تفاهم نامه همکاری مرکزگیلان و تلویزیون آستراخان روسیه

مدیرکل رادیو وتلویزیون شبکه آستراخان از صدا و سیمای مرکز گیلان بازدید کرد و با امکانات و توانمندی های فنی و برنامه سازی این مرکز آشنا شد.

خانم یلنا زاخارونا الینوا ضمن بازدید از بخش های مختلف فنی و استودیو های صدا، سیما و خبر با ابراز تعجب از گستردگی و تنوع برنامه سازی در بخش های رادیو و تلویزیون به ویژه کودک و نوجوان مرکز گیلان، شبکه باران را یکی از قوی ترین شبکه ها به لحاظ تولیدات رادیویی و تلویزیونی دیدند و خواستار انتقال تجارب ارزشمند همکاران صدا و سیمای مرکز گیلان به عوامل تلویزیون آستراخان شدند.

وی ضمن بازدید از استودیو و تحریریه خبر مرکز گیلان از استودیو های رادیو و تلویزیون گیلان نیز بازدید کرد و با توانمندی های این مرکز آشنا شد. در این بازدید گروه نمایش رادیو به اجرای برنامه طنز پرداختند که مورد استقبال مدیر شبکه آستراخان قرار گرفت. وی گفت خیلی علاقمندم این گروه در کشورمان چنین برنامه ای اجرا نمایند، سپس از استودیوی سیمای گیلان که درحال ضبط برنامه کودک و نوجوان بودند بازدید کرد که مورد استقبال بیش ازحد وی قرارگرفت تا جایی که عنوان کردند این یکی ازبهترین ژانرهایی بوده که تابحال دیده است و عکسی هم به یادگار با عوامل برنامه کودک گرفت .

خانم یلنا زاخارونا الینوا دراین دیدار حضور فعال و پرنقش بانوان را در بخش های مختلف ستودنی دانست. مدیرکل رادیو و تلویزیون شبکه آستراخان 24 پس ازاین بازدید چند ساعته در نشستی با محسن نصرپور مدیرکل صدا و سیمای گیلان این دیدار را فرصتی مناسب برای توسعه همکاری دوجانبه میان رادیو و تلویزیون آستراخان و شبکه باران دانست و اظهار داشت: پیشنهاد می دهیم که تحریریه مشترک خزر برای تبادل اخبار و اطلاعات تاریخی و فرهنگی دو استان تشکیل شود .

مدیر کل صدا و سیمای گیلان گفت: از آنجا که گیلانیان از نظر فرهنگ و آداب با مردم آستراخان مشترکاتی دارند لذا این دیدار می تواند سبب توسعه بیشتر روابط و همکاری های دو استان باشد .

وی با اشاره به پیشینه هنری، فرهنگی و علمی گیلانیان اظهارداشت: مردم گیلان توجه خاصی به فرهنگ بومی و محلی خود دارند و صدا و سیمای این مرکز نیز تلاش می کند آیینه این فرهنگ غنی باشد .

مدیرکل صدا و سیمای گیلان با اشاره به اینکه برنامه های شبکه باران در 54 کشور دنیا قابل دریافت است اظهار امیدواری کرد: این دیدار فصل جدیدی را در برنامه سازی ها بویژه درتولیدات خبری، سریال و سینمایی برای دو کشور دوست و همجوار به ارمغان آورد .

در ادامه این نشست مدیران کل صدا و سیمای مرکز گیلان و آستراخان 24، تفاهم نامه همکاری دو جانبه امضاء کردند.

alt

alt