سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

آموزش صرفه جویی با قلم موی هفت رنگ - صفحه محتوایی خبر

 

 

آموزش صرفه جویی با قلم موی هفت رنگ

«قلم موی هفت رنگ» عنوان انیمیشنی است که با موضوع آموزشی و تربیتی در 10 برنامه 10 دقیقه ای در سیمای شبکه تبرستان در حال تولید است.

حسین ضیایی کارگردان این انیمیشن در گفتگو با روابط عمومی شبکه تبرستان گفت: در این انیمیشن خانواده ای سه نفری حضور دارند که فرزند کوچکشان امید، بچه ای کنجکاو، بازیگوش و هنرمند بوده که در زمینه نقاشی تبحر دارد. او همیشه با طرح سوالات متعدد پیرامون خود، پدر را مجبور به پاسخگویی می کند. پدر نیز قلم مویی هفت رنگ به او هدیه می دهد که هر جا سوالی برای او پیش می آید، این قلم مو، کودک کنجکاو را با خود همراه می کند و به سفر می برد و در آخر  با جواب های مفید  همراه کودک  باز می گردد. در این سفر  پر ماجرا  خانواده کودک نیز در کسوت و مناسبت های متفاوت دیده می شوند. و در پایان هر قسمت خانواده و یا قلم موی داستان به کودک می آموزند که حتماً باید از محصولات بومی درست مصرف کند و از اسراف و خرابکاری بپرهیزد.

ضیایی یاد آور شد: این انیمیشن با هدف اطلاع رسانی و آموزش غیر مستقیم کودکان و نوجوانان سرزمین زرخیر مازندران از طریق فضای انیمشن و فانتزی نگاری، توجه به خاستگاه و ریشه ها و فرهنگ اصیل و عمیق  تبرستان تولید می شود.

 سایر عوامل تولید این انیمیشن عبارتند از:

نویسنده: حسین ضیائی / طراح کلید و استوری برد: حسین ضیائی / مشاورکارگردان: صمد غلامزاده / طراحی میانه: آرزو خوشروزی، زهرا ابراهیمی و معصومه ابراهیمی عمران / اسکن: سروش اسفندیاری / رنگ آمیزی:  فاطمه هاشم پور و  نازنین کریم زادگان / مونتاژ و صداگذاری: هادی محمدی

alt

alt