سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

انتخابات از دوربین و صدای شبکه خاوران خراسان جنوبی - صفحه محتوایی خبر

 

 

انتخابات از دوربین و صدای شبکه خاوران خراسان جنوبی

انتخابات از دوربین و صدای شبکه خاوران خراسان جنوبی

 

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی در راستای «اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخـابات شـوراهای اسلامـی شهر و روستـا» ویژه برنامه هایی با عنوان « قانون و انتخابات شوراها» ، «گفتمان انتخاب» ،«فصل همدلی» و«راه روشن» و مجموعه نمایش رادیویی «خبرهای کلاته » را در دستور کار تولیدات خود قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی «گفتمان انتخاب»  عنوان ویژه برنامه تلویزیونی است که مدت زمان هر برنامه آن ۴۵ دقیقه است و قسمت اعظم آن بررسی موضوع برنامه با حضور مجری و کارشناس است.
درهر برنامه متناسب با موضوع مورد بحث از فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب نیز استفاده می شود و از وله های گرافیکی و تصویری هم در لابلای برنامه استفاده خواهد شد.
خرد جمعی، تبیین جایگاه انتخابات و رأی مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، تبيين جايگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا در ارتباط با سایر قوا در جهت مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران، بررسی نقش انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تعمیق مردم سالاری دینی (اسلامی) و تحکیم مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران، توسعه سياسي و انتخابات، تبيين ديدگاه امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت و اهميت مشارکت مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ویژگی های انتخابات سالم (اصول اخلاقی انتخابات و وظایف مردم، کاندیداها و طرفداران امنیت و آزادی)، تشریح وظائف شوراها و ریاست جمهوری، اهمیت مشارکت مردم استان، روند مشارکت مردم استان در دوره های قبلی و نیز فرهنگ مشارکت در استان خراسان جنوبی از موضوعاتی است که در این برنامه به آنها پرداخته خواهد شد.
تهیه کنندگی ویژه برنامه «گفتمان انتخاب» را «داوود شیخ» بر عهده دارد و جابر موهبتی  نیز مجری این برنامه است.
کارگردانان این برنامه انتخاباتی  امین میرزا علی کاشرفی، سید علی اصغر طهماسبی و سید بهزاد امیرآبادیزاده هستند.
برنامه« قانون و انتخابات شوراها» نیز از سیمای مرکز خراسان جنوبی با ساختار موش گرافیک و با استفاده از نریشن به بازخوانی قوانین انتخابات شوراها می پردازد.
این برنامه از زمان شروع دوره تشریحی انتخابات 28فروردین ماه جاری تا پایان دوره، 27 اردیبهشت ماه جاری پخش می شود.
تهیه کنندگی و کارگردانی این برنامه بر عهده محمد کاخکی است و نریتور برنامه سیما عاطفی فر خواهد بود
«خبرهای کلاته » عنوان مجموعه نمایشی طنز رادیویی کوتاه می باشد که در ایام انتخابات از رادیو خراسان جنوبی پخش می شود.در این مجموعه نمایش رادیویی ،یک نفر گوینده آقا و یک نفر گوینده خانم ،اخبار و شنیده های انتخاباتی را به زبان طنز و کنایه بیان می کند.
خبرنگار طنز برنامه نیز از طریق ارتباط تلفنی به انعکاس رویداد های انتخاباتی از دیدگاه طنز می پردازد.
همچنین یک شخصیت نمایشی طنز به نام «آقا فرمون» که مثلا کارشناس برنامه است به تحلیل وقایع انتخاباتی و تفسیر فضای انتخاباتی جامعه می پردازد.
«فصل همدلی» برنامه ترکیبی ویژه انتخابات است که با رویکرد «آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ترغیب و تشویق مردم به مشارکت و حضور گسترده در انتخابات» در شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) تدارک دیده شده است.
این برنامه با محوریت «دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخـابات شـوراهای اسلامـی شهر و روستـا» تولید و پخش خواهد شد و «توجه ویژه به نخبگان علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی، رأی اولی ها و اقشار مختلف جامعه و بیان دیدگاه های آنان درباره انتخابات»، «تشویق و ترغیب مردم به ویژه جوانان به حضور گسترده در انتخابات، مشارکت اجتمـاعی و تعیین سرنوشت»، «طرح مطالبات و خواسته های منطقی مردم از کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراها» و «تبیین ویژگی های یک نماینده خوب و اصلح از دیدگاه رهبر معظم انقلاب و مردم» از محورهای اصلی این برنامه خواهد بود.
برنامه «فصل همدلی» یک گوینده دارد و مدت زمان هر برنامه نیز ۳۰ دقیقه است.
کارشناسی، نظرات مردمی، کلام بزرگان، بسته صوتی ، موسیقی بی کلام و باکلام و آنونس از جمله  بخش های مختلفی است که برای این برنامه پیش بینی شده است.
تهیه کننده ویژه برنامه فصل همدلی « ملیحه کاوسی» است و اجرای این برنامه بر عهده مسعود حسنی است.
«راه روشن» نیز عنوان ویژه برنامه ای است که به صورت گفتگو محور و با رویکرد "آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ترغیب و تشویق مردم به مشارکت و حضور گسترده در انتخابات" در صدای خراسان جنوبی تولید و پخش خواهد شد.
این میزگرد با محوریت "دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا" و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب به محورهایی همچون اصول انتخابات، حق انتخاب، راه های انتخاب برتر، انتخابات در استان و ... خواهد پرداخت. مجری بر اساس موضوعات برنامه به ایراد سخن، گفتگو با کارشناسان و اعلام آیتم ها می پردازد.
کارشناسی، گزارش مردمی ، نریشن ، واکس پاپ از صدای مردم ، موسیقی بی کلام و با کلام بخش های مختلفی است که برای برنامه پیش بینی شده است .
بررسی نقش مشورت و انتخاب در دیدگاه اسلامی و نقش شوراها در پیشرفت امور جامعه، نقش انتخابات در تقویت اقدار ملی وانسجام استانی (انتخابات شوراها)، انتخاب اعضای شوراها با رویکرد و معیار مدیریت جهادی در رابطه آن با پیشرفت و آبادانی روستاها و شهرهای استان، تأثیر مشارکت گسترده مردم در انتخابات بر تقویت جایگاه مردم در تصمیم گیری­های کلان، تبیین آیین نامه­ها و مقررات روند برگزاری و نظارت انتخابات شوراها، اولویت های استانی و شهرستانی کاندیداهای شوراها در زمینه مسائل اجتماعی شهرها و روستاها نیز از جمله موضوعاتی است که در برنامه راه روشن به آن پرداخته خواهد شد.
تعداد کل برنامه ۲۴ قسمت ۳۰ دقیقه ای است که ۱۸ قسمت در سال جاری تولید و پخش می شود.
تهیه کنندگی برنامه «راه روشن» را «محمد حسین اشرف زاده» بر عهده دارد و الهام خزائلی نیز گوینده این برنامه است.