سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

انتشار معنویت از مسجد جمکران - صفحه محتوایی خبر

 

 

انتشار معنویت از مسجد جمکران

رئیس سازمان صدا و سیما گفت؛ معنویت از مسجد مقدس جمکران به سراسر کشور منتشر خواهد شد.

مهندس ضرغامی در مراسم بهره برداری از استودیوی تلویزیونی تمام دیجیتال مسجد مقدس جمکران، که حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران،  استاندار قم، حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند، راه اندازی این استودیو را موجب گسترش معنویت از مسجد مقدس جمکران به سراسر کشور و نقاط مختلف دنیا دانست و خاطر نشان کرد: از این پس مشتاقان حضرت ولیعصر (عج) می توانند بطور زنده از برنامه های دینی و مذهبی این مسجد استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با راه اندازی فرستنده مستقل  شبکه های الکوثر، سحر، جام جم و نسیم هم از گیرنده های دیجیتال در قم قابل دریافت است.

به گفته ضرغامی، بیینندگان تلویزیون در اکثر استان ها از 20 شبکه ملی می توانند استفاده کنند ولی در قم 24 شبکه قابل دریافت است.

استودیو تلویزیونی تمام دیجیتال مسجد مقدس مجهز به 6 دوربین است که در نقاط مختلف داخل و خارج مسجد جمکران نصب شده است.

alt

معاون فنی صدا و سیمای مرکز قم گفت: این دوربین ها، تمام رباتیک هستند و در زمان نیاز تصاویر زنده از برگزاری مراسم و برنامه های این مسجد شامل جشن ها و مناسبت ها و برنامه های مذهبی را از شبکه های مختلف و شبکه نور پخش خواهد کرد.

آقای معظمی گودرزی افزود: یکی از این دوربین ها در ارتفاع 60 متری  و بر روی گلدسته مسجد نصب شده است که تصاویر بسیار زیبای را به ببیندگان نشان خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: برای راه اندازی استودیوی تلویزیونی مسجد مقدس جمکران مبلغ 15 میلیارد ریال هزینه شده است.